Koncepcja na zabicie nudy bywa czasami bardzo łatwy

Dziś każdego może dopaść nuda. Co jest najlepszym antidotum na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz dużej ilości ludzi pomaga jakaś rozrywka.
Niektórzy gustują w dość niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni poszukują hobby, zaczynają interesować się czymś nowym, żeby tylko wyrzucić znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach
Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi zaczyna wtedy podróżować, nie są to oczywiście wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), lecz wypady weekendowe. Warto bowiem zwiedzać nowe rzeczy, pozwala nam to bowiem na, z jednej strony, popatrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, ogarnięcia, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji w czasie wypraw na weekend, w niektórych porach roku można odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania. Kupujemy poradnik o grzybach i studiujemy, jaki dobry, jaki zły, który da się zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne hobby. Dostrzegamy różne zwierzęta, kupujemy przykładowo poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, dostrzegamy, jak
Królik
Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com
inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach tutaj: poradniki dla grzybiarzy). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zaczyna zachwalać hodowlę królików. I już pojawia się iskierka w oku i iskra w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i dowiedzieć się czegoś o tych sympatycznych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?Na końcu zaś powracamy do swojego domu i zaraz od progu wita się z nami, ocierając się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie zajmował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki wyciągasz wydawnictwo poświęcone kotom, którą jakiś czas temu zakupiłeś, ale nigdy nie zaglądałeś do niej, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich charakterze, zwyczajach, oraz niezwykłych zachowaniach. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko ciebie są tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O poradnikach na temat kotów i królików przeczytasz również tu: interesujący poradnik o królikach, hodowla.