Nowoczesna elektronika dookoła nas, czyli jakie elektroniczne urządzenia są obecnie używane.

Obecnie mało kto wyobraża sobie codzienny dzień bez jakiejś elektroniki. Praktycznie każdy nosi ze sobą komórkę, czy jest to starsza konstrukcja z klawiszami, czy też najnowszy model smartfona. Poza tym u wielu osób znajdują się tablety, laptopy czy też komputery osobiste, a także inny sprzęt, taki jak telewizory czy konsole do gry. Jednak w dzisiejszych czasach przeciętna żywotność tego typu urządzeń to maksymalnie kilka lat.
sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się tak z dwóch powodów, po pierwsze są one tak bardzo skomplikowane, że po prostu się po tym okresie psują, a próby napraw z reguły nie będą się opłacać. Druga rzecz, to szybko stają się przestarzałe i przestają sobie radzić z aktualnym oprogramowaniem, przez co wielu ludzi zwyczajnie je wymienia na kolejne modele. W szczególności będzie to widoczne przy tabletach i smartfonach, gdzie kilka lat to tak naprawdę przeskok o całą generację urządzeń.Powiększa się ilość pamięci, liczba procesorów, pojawiają się kolejne wersje systemów operacyjnych, a poza tym gry i programy, jakie na starszych urządzeniach mogą nawet nie działać. Producenci smartfonów i tabletów prześcigają się w coraz nowocześniejszych urządzeniach, dodając wiele przydatnych na co dzień funkcjonalności. Na przykład najnowszy smarfton sony xperia e to typowy sprzęt z 4G pamięci i 3,5 calowym ekranem dotykowym. Posiada on jednak niezwykle interesującą, wbudowaną fabrycznie aplikację Walkmen, dzięki której można bardzo przyjemnie słuchać muzyki i zarządzać piosenkami.


sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei nexus 7 (ciekawy wpis), topowy model z rodziny 7-calowych tabletów, to obecnie jeden z najbardziej popularnych sprzętów na rynku w takim segmencie. Posiada cztero rdzeniowy procesor i aż trzydzieści dwa G wbudowanej pamięci, przez co nawet największe aplikacje zadziałają na nim bez żadnego problemu, bez zwisów i opóźnień. Doskonałej jakości ekran wyświetli wszystkie detale i doskonale odwzorowuje kolory, a praktyczna, funkcjonalna obudowa zapewni doskonałą ergonomię przy użytkowaniu.