Niezależnie od tego czy jest to tylko koncert, festiwal muzyczny czy mecz, organizacja musi być na najwyższym poziomie. Jakkolwiek brzmi to nierealnie należy pomyśleć o wszystkim, o bezpieczeństwo ludzi, zorganizowanie punktu z jedzeniem, należy zsynchronizować wszelkie służby, a w końcu – już po wydarzeniu – wszystko uprzątnąć.

impreza

Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach w Polsce odbywa się coraz więcej imprez masowych. Przyczyną mogą być tutaj czynniki ekonomiczne, skoro powodzi nam się coraz lepiej to stać nas też na kulturę. z pewnością daleko nam dokrajów zachodnich, gdzie na codzienne zakupy (pożywienie) przeznacza się zdecydowanie mniej aniżeli u nas, a w kieszeni pozostaje więcej na zakup płyty, czasopisma, pójście na koncert – Stadion Białystok. Jednak i w Polsce z każdym rokiem jest coraz lepiej.

Duże, muzyczne festiwale w Polsce to już standard. Tutaj prawie każdy znajdzie coś dla siebie, skończyły się czasy, kiedy Opole i Sopot to były jedyne duże festiwale a jeżeli ktoś chciał bardziej pod prąd oraz niezależnie, to wybierał Woodstock. Dziś mamy festiwale wielkie, jak Opene’er w Gdyni, Orange Festiwal w Warszawie lub bardziej kameralne z myślą o miłośnikach muzyki niezależnej czy elektronicznej: festiwal Nowa muzyka czy Off festiwal.

Pamiętajmy, że do tego typu wydarzeń należy doliczyć największą imprezę piłkarską w historii Polski – Euro 2012. Tak duże przedsięwzięcie mogło się udać przy dobrej koordynacji i kontroli wszelkich działań. Ludzi z całego świata skierowali wzrok na Polskę i Ukrainę i co najważniejsze, wszystko świetnie się udało.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Żebytaka impreza mogła się odbyć trzeba wykonać masę różnych przedsięwzięć. Sprawa nie przedstawia się tak prosto, że rozkładamy scenę i zapraszamy wykonawców. Samo organizowanie imprezy trwa cały rok, jest to praca bardzo wymagająca, niesamowicie terminowa. Jeśli bowiem czegoś nie dopełnimy wszystko może się nie udać. Nawet tak prosta z pozoru rzecz, jak firma sprzątająca. Dowiadujemy się, że brakuje zbieraków do uprzątnięcia terenu lub ogólnie zestawów do sprzątania: niezbędnych zestawów do porządkowania, detergentów, zmywaków z drutu, ścierek, które są potrzebne, i już możemy mieć kłopot, z którym ciężko sobie będzie poradzić. A wszak to dopiero jeden fragment tej skomplikowanej układanki.