Porządek powinien być podstawą życia wszystkich ludzi

przez | 1 grudnia 2021
Życie jest zbyt skomplikowane, więc ustawiamy wiele rzeczy, jak nam wygodniej, jak łatwiej. Można nazwać to generalizacją, gdy za wszelką cenę chcemy coś ułożyć, można nazwać to też mianem zapanowania nad porządkiem rzeczy. Zarówno z jednego, jak i z drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieważne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Bowiem taką mamy naturę. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie całych organizmów ludzkich: państwa, miasta, działania bez pewnych utartych schematów. Gdyby nie nazewnictwo nie istniałyby nazwy ulic, nie byłoby tablic rejestracyjnych, przez co odróżnialibyśmy samochody i motory po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Od uporządkowania nie jest wolna przyroda, przecież pośród zwierząt każdego gatunku istnieje hierarchia, której nikt się nie stara zaburzyć.

Przekonaj się, że nasze odnośniki (https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe,id,92.html) prowadzą tylko do wartościowych portali. Jeżeli interesują Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przeniosą Cię do cennych stron.

Zwierzęta są naturalnie mniej skomplikowane od ludzi, więc nawet nie pomyślą, że coś można zrobić nieschematycznie. Popatrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. W żadnym momencie życia nie myśli, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Objaśniamy sobie Ziemię przygotowując atlasy, segregujemy książki na półkach, a uczęszczający do pracy w urzędach zarządzają na co dzień ogromną masą dokumentów, z których każdy dokument musi znaleźć się w ogólnym porządku. Porządek istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (portfele dla fanów muzyki) – są przecież kieszonki na drobne, a także miejsce na banknoty, czy karty kredytowe. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (oferta przypinek muzycznych) pokazuje pewien porządek, muzyka jakiej słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Słuchając rocka, metalu czy rapu na smyczy posiadamy psa, który ma się nas słuchać, rządzimy nim, określamy mu mapę zachowań i tego, czego od niego oczekujemy. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – on potrzebuje pana, my możemy mu zapewnić opiekę i bezpieczeństwo.

Jeśli podoba Ci się analizowany tekst, kliknij ten odnośnik – na pewno też warto zobaczyć również kolejny ciekawy post!

To wzajemne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.