W jaki sposób nie rozbestwić ukochanego zwierzaka?

przez | 9 lipca 2021
Twierdzisz, że twoja pociecha miała zawsze ciekawe zainteresowania? Już w wieku kilku lat zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na posiadanie pięknego ogrodu. Myślisz, że to zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą mieć różne zainteresowania i choćby trwało to jedynie przez krótki czas warto umożliwić im próbowanie różnych zainteresowań. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem

Autor: Miles Bannan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dziecko jest zafascynowane psami nie kupuj mu od razu czworonoga, zafunduj mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich nawykach, o poszczególnych rasach, niech twoje dziecko pozna psie rasy, niech zobaczy, że taki pies prozoo.pl – kość dla psa to radość, ale także, a może przede wszystkim obowiązek.

Po zapoznaniu się z treścią takiejksiążki zweryfikuj jego wiadomości, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim hodowcą możesz podarować mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, na przygotowanie dziecka do poważnej roli. Niestety, najczęściej jest tak, że rodzice kupują dziecku w ramach prezentu jakiegoś zwierzaczka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego w końcu ulegają jego namowom.

A później… Nie ma osoby, która zajmowałaby się psem, dziecko nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, w konsekwencji takie biedne zwierzątka często kończą w schroniskach. Pamiętajmy, że sprawa ta nie tyczy się tylko psów. Jeśli dziecko będzie zafascynowane ptakami, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy grunt pod przyszłe obowiązki.

Czy masz ochotę zgłębić swą wiedzę na ten temat? W takim razie mamy zamiar zaprosić Cię do naszych nowych tekstów – wejdź w hiperłącze do strony.

To podobnie, jak omawiane na wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że nasza pociecha się nimi nie zajmuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a następnie te zachowania przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: porady o hodowli psów).

Warto wychowywać mądre, odpowiedzialne dziecko. Nie dość, że sam na tym skorzysta najwięcej to zyskają też ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska jego przyszła rodzina, co więcej, taka osoba jest bardziej szanowana i bardziej lubiana. W przeciwnym razie nasz szkrab może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na ciężko będzie nam zmienić cokolwiek.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: uprawa kwiatów i roślin – poradniki