Kupujemy markowe słuchawki

przez | 9 lipca 2021
Wiele osób używa na co dzień słuchawek do słuchania muzyki, z komórek, tabletów czy też odtwarzaczy mp3. Lecz z reguły są to tanie słuchawki douszne, oferowane wraz z urządzeniem, lub też modele kupione za kilkanaście złotych w jednym z marketów. To prawda, i na takich słuchawkach muzyki posłuchamy, lecz czy aby na pewno będzie to przyjemne?

Słuchawki w stylu retro

Autor: Maxell
Źródło: Maxell
Już za pięćdziesiąt złotych można przecież znaleźć porządne, markowe słuchawki, które będą odtwarzać muzykę a nie jedynie brzdąkać. A półka wyżej, czyli słuchawki kosztujące powyżej 200 złotych to już sprzęt w pełni profesjonalny, dedykowany dla wymagających miłośników dobrego grania i profesjonalnych muzyków.

Spora liczba słuchawek jest dedykowana dla DJ-ów, oni właśnie potrzebują paru nietypowych rozwiązań. Słuchawki do profesjonalnych zastosowań powinny mieć przede wszystkim odpowiednie pasmo przenoszenia. Na przykład Słuchawki Philips SHL5905GY (SHL5905GY/10) będą je miały w przedziale od 12 do 23500 Hz, co zapewnia odpowiednią dynamikę muzyki bez wytłumiania najwyższych tonów.

Ciekawią Cię różnego typu fachowe posty? Zatem kliknij tutaj telewizja wrocław i czytaj nasze następne newsy na ten temat. Liczymy na Twoją recenzję.

Jeszcze korzystniej prezentują się pod tym względem Słuchawki Pioneer HDJ-500-W (HDJ-500-W), dla nich pasmo kończy się na 28 tysiącach Hz a zaczyna na 5 HZ. Specjalna konstrukcja głośników polepsza niskie i średnie zakresy częstotliwości, które są najchętniej używane w granych przed dj-jów gatunkach muzyki.

Analogiczne pasmo przenoszenia posiadają również Słuchawki Pioneer SE-MJ551-R (SE-MJ551-R) one także często są kupowane przez osoby zajmujące się zawodowo muzyką rozrywkową. Są one bardzo praktyczne, co przy kilku długich godzinach założenia na głowie ma duże znaczenie. Dodatkowo producent włączył do kompletu wymienialne poduszki nauszników, więc można je dostosować do indywidualnego gustu. Czarno-czerwona barwa z pewnością spodoba się wielu klientom, a z pewnością do kupna będzie ich przekonywał bardzo czysty dźwięk, jaki ten model proponuje. Podobną barwę i techniczne parametry mają również , w ich przypadku zakresy częstotliwości są nieco mniejsze, lecz przy doskonałej jakości wytworzenia nie da się tego usłyszeć.