Smartfon i tablet dla Ciebie.

przez | 9 listopada 2022
Ścigając kolejne nowinki techniczne, zamieniamy własne komórki na sprzęty wyższej generacji. Obecnie mały „klawiszowiec” stanowi w zasadzie mniejszość, zaś unowocześniane co chwila dotykowce konkurują ze smartfonami, tabletami, iPadami.

Lenovo Yoga Tablet8 4

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejni klienci wciągają się w wyścig technologii. Rozochoceni reklamami, poradami znajomych i obfitością modeli zadają sobie pytanie jaki smartfon pasowałby do nich? Biorąc użytkowość pod lupę smartfon łączy wymiary mikro z kompletną obsługą internetu, maila i czego jeszcze dusza zapragnie. Stanowi połączenie przenośnego telefonu i komputera.

Zadajmy pytanie pomocnicze – jaki smartfon kupić? Zważywszy na obydwie składowe smartfona, oczywiście bliżej mu, pod względem funkcjonalnym, do komputera – oczywiście mobilnego, spokojnie mieszczącego się w kieszeni.

Podobnie jak wersje stacjonarne i mniejsze netbooki, smartfon posiada kompleksowe projektowanie aplikacji mobilnych i konkretny, skonfigurowany system operacyjny, który zapewnia mu funkcjonalność i stałą aktualizację. To czyni go atrakcyjniejszym, lepiej znoszącym technologiczny wyścig od typowych telefonów komórkowych. Średniej klasy Galaxy, LG czy Xperię dostaniemy już do 1000 złotych, egzemplarze z większymi gabarytami sięgają już następny tysiąc w górę.

Smartfon

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com

Użytkownicy, którzy w sprzętach na pograniczu telefonów i komputerów, wolą funkcjonalność tych drugich, optują za tabletami . To propozycja szczególnie dla zwolenników multimediów, filmów, choćby wcześniej nie mieli pojęcia co to jest tablet, o rozgryzaniu go nawet nie wspominając. W przeciwieństwie do smartfonów nie są to modele w skali kieszonkowej. Nie mają też typowej klawiatury tak jak przenośne komputery i netbooki. Wyglądają jak przenośne ramki z dotykową klawiaturą i zaprogramowanym systemem (Android, Windows). Dzięki nim niejeden wyjazd czy szkolenie wdrożeniowe stanie się przyjemniejsze i łatwiejsze.

Pozostaje pytanie – jaki jest tablet z orange? Komentarze i porady zaczynają się od… pytań od preferencji i warunków użytkowania. Rynek ofert komisowych daje nam nieograniczone możliwości zakupów, z uwzględnieniem parametrów i warunków eksploatacji. Głównie od tych warunków użytkowania zależeć będzie koszt każdego elektronicznego maleństwa, na które się zdecydujemy podczas zakupów.

Źródło: