Masz nadmiar wolnego czasu? Więc nie siedź apatycznie

przez | 7 maja 2022
Często skarżymy się na małą ilość czasu, lecz paradoksalnie, w momencie gdy mamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie potrafimy znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na konkretny impuls, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować gapienia się w telewizor. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i odtwórz serial, który chciałeś oglądać, jednak nigdy nie miałeśna niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (polecane seriale familijne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (horrory dla odważnych) lub serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który planowałeś pooglądać, ale nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, gdyż właśnie byłeś zapracowany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie skończyłeś.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów odnoszących się do analizowanej w tym artykule treści. Otrzymasz wtedy większą wiedzę.

Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest najlepszy czas, by to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Weź się za porządkowanie na przykład szaf, na które normalnie brakuje ci czasu. Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki domowe czy ogrodowe (w końcu ogarniesz poddasze lub wyplewisz chwasty), lecz również przez to pojęcie rozumiem domowe naprawy i remonty. Są czasami takie małe zaniedbania, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie najlepszy moment, aby zreperować zepsutą półkę czy pomalować zabrudzoną już ścianę.

W taki właśnie dzień możesz też odnowić swoje stare znajomości. Na pewno masz znajomych, z którymi dawniej byłeś blisko (i nie myślę o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie do końca dlatego, że tak chcesz, ale niestety przez prawdziwe życie: rodzina, kariera, inne poważne rzeczy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz naprostować, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno miałeś okazji spotkać, abypowspominać. Możesz też rzecz jasna odwiedzić jakiegoś członka rodziny, dawno nie widzianego.

A przy tych wszystkich radach możesz też tak zwyczajnie usiąść gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, dokąd idę, gdzie widzę siebie za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić na co dzień naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich wartości, które mamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby pojąć nas samych.