Silne zainteresowanie jakąś dziedziną zapełnia codzienne dni czymś magicznym, zaskakuje nas swoim rozmachem i nieoczywistością

przez | 26 lipca 2021
Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez pasji. Jawi się ona jak swego rodzaju obietnica oferująca coś więcej aniżeli zwykła rzeczywistość, która często nie jest zbyt pasjonująca. Silne zainteresowanie jakąś dziedziną wypełnia bowiem nasze codzienne dni czymś wyjątkowym, zaskakuje nas swoim rozmachem i nieoczywistością, nagradza nas swoimi efektami, stawia przed nami coraz to inne wyzwania. Pasję warto mieć.

muzyka

Autor: Sony
Źródło: Sony
Na wstępie jednak warto wyciszyć zapał, by przypomnieć, iż każda pasja to większy lub mniejszy wydatek. Jeżeli ktoś pasjonuje się książkami to wiadomo, zależnie od szybkości czytania, musi przeznaczyć pewną część wypłaty na ich kupno. tak samo, jeśli ktoś inny kolekcjonuje płyty winylowe musi, co jakiś czas kupić jakiś unikat, który kosztuje dość sporo. A co mają powiedzieć audiofile, którzy kupują na przykład przewodem zobacz (inne wątki tutaj) do sprzętu studyjnego, które czasami są horrendalnie drogie. Audiofile charakteryzują się tym, iż dźwięk to ich fetysz, tak więc muzyka musi brzmieć imponująco, dlatego ich studio składa się z szeregu niesamowicie drogich sprzętów, na przykład, taki sprzęt jak niezbędny generator powinien spełniać wszystkie najwyższe wymagania.

Istnieje także sporo pasjonatów fotografów, ale mowa tutaj o tych paru procentach, nie tych, co latają ze smartfonem czy niewielkim aparacikiem i robiązdjęcia gdzie popadnie. Tematem są tu fotografowie, którzy już są lub marzą by zostać w pełni zawodowcami. Tego typu specjalista

muzyka

musi mieć swoje (albo wypożyczone) studio a w nim profesjonalny sprzęt studyjny typu gridy czy ekrany, a także mniej kosztowny (lecz niezbędny) sprzęt studyjny typu klamry.

Kosztowna pasja to także samochody. Jeśli przypuśćmy nabyłeś stare auto, dajmy na to z lat siedemdziesiątych, do którego już nie produkuje się części to przekonasz się na własnej skórze, iż kupno istotnych komponentów będzie kosztowne. Jeśli jednak chodzi o hobby, to nie myśli się o takich rzeczach, gdyż na przykładdoprowadzenie do dobrego stanu takiego zabytkowego samochodu jest jednym z głównych celów życia. To jest właśnie najpiękniejsze w pasji, wydaje się z trudem zdobyte pieniądze na „dziecko” które narodziło się z pasji i po tobie zostanie na świecie. Z tego powodu chyba potrzebujemy pasji, by zrozumieć, że w życiu chodzi o coś innego niż stałe zdobywanie pieniędzy i konsumowanie.