Porównujemy słuchawki przeróżnych firm – które warto kupić?

przez | 9 grudnia 2021
Porównując tańsze egzemplarze słuchawek z takimi, jakie kosztują ponad pięćset złotych wielu ludzi zapyta zapewne, czym się one tak naprawdę różnić między sobą. Czy naprawdę różnica w wykonaniu i dźwięku jest tak duża, jak różnica w cenie?

Autor: RossinaBossioB
Można dla przykładu wziąć .

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na omawiany wątek? Jeżeli tak, to poznaj dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj asortyment (https://www.etteplan.com/pl/specjalizacje).

Będą one kosztować w okolicach 100 zł i jak na swoją cenę przedstawiają bardzo dobre parametry. Są solidnie wykonane, posiadają wystarczające pasmo przenoszenia i duży zapas mocy.

Na uszach leżą wygodnie i nawet długotrwałe używanie nie spowoduje żadnych odgnieceń i ucisków. Lecz jak przyglądnie się parametrom technicznym i porówna z droższymi modelami, takimi jak przykładowo , to łatwo zauważyć kilka ważnych różnic. W droższych modelach głośniki wykonane są z neodymu, który ma znacznie lepsze parametry niż zwykłe zestawy magnesów.

Skoro jesteś pewien, że ten wątek okazał się dla Ciebie ciekawy, to zobacz, że również proponowana strona www (https://it-solve.pl/software-house-katowice/) zawiera podobnie istotne informacje – wejdź tutaj.

Inny jest również materiał użyty na membranę, a pałąk, korpus i nauszniki także wyglądają znacznie lepiej niż w słuchawkach najtańszych. Może się wydawać że są to niewielkie i mniej ważne rzeczy, lecz w wszystkie razem powodują, że więcej kosztujące modele słuchawek brzmią dużo ładniej, i to będzie tłumaczyło ich wyższą cenę.

A jak sprawa się będzie miała w egzemplarzach z najwyższej półki, czy tu również różnica będzie zauważalna? Osoby, które miały szansę założyć tego typu słuchawki na swoją głowę z pewnością to potwierdzą. Potwierdzą to również parametry i użyte do wyprodukowania materiały. Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre Solo Black mają zaprojektowaną specjalnie obudowę która zwiększa dynamikę dźwięku w określonym paśmie częstotliwości, zdecydowano się wykorzystać także części z tytanu, które dają muzykę wolną od wszelkich zniekształceń. Podczas prac nad tymi słuchawkami wykonano szereg testów, przez co końcowy produkt dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach i zachwyca poziomem muzyki, którą odtwarza. Również inny model tego producenta, Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre STUDIO Białe jest wart wszelkich pieniędzy, w nim także wykorzystano materiały najwyższej jakościowo i szereg technologicznych nowinek, co oczywiście przekłada się na wykonanie i parametry.