Zacznij kolekcjonować płyty z nagraniami najlepszych zespołów

przez | 29 stycznia 2022
Dzisiaj przede wszystkim o muzyce islandzkiej. Bo chociaż statystyczny Polak przede wszystkim słucha typowo amerykańskich i polskich utworów, to jednakowoż na całe szczęście nie można rzec, że sporo bardziej niszowi wykonawcy są w kraju nad Wisłą najzupełniej deprecjonowani, niesłuchani.

Autor: RossinaBossioB
Niby muzyka etniczna płyty cd/dvd jest bądź co bądź mało rozchwytywana, lecz na całe szczęście nie jest aż tak kiepsko. Raduje serce, iż w chociażby wrześniu w Polsce będzie grał Gus Gus – czyli fantastyczny zespół z Reykjaviku. Ogólnie to jest tak, że Reykjavik cechuje się rewelacyjnym życiem klubowym, islandzkie bary posiadają niezwykły klimacik.

Mocno cieszy także to, że zespół Gus Gus nie będzie występował wyłącznie w Stolicy, lecz także we Wrocławiu albo Poznaniu. Ogólnie tych miejsc będzie większa ilość, a więc islandzka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest dosyć modna, a przynajmniej wśród takiej nieco bardziej muzycznie wyrobionej publiczności (ciesz się szlagierami muzycznymi kiedy i gdzie tylko chcesz: muzyka etniczna płyty dvd). Bardzo duże wyrazy szacunku dla Bjork, zapewne zdecydowana większość lekko ponadstandardowych miłośników muzyki zna ową islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona zawsze spore kontrowersje, choć oczywiście to nie były typowe kontrowersje, coś słabego, na siłę. To właśnie dzięki Bjork zimna Islandia zdołała uzyskać znaczną estymę, powszechny szacunek wśród milionów ludzi na calutkim świecie.

Powiedzmy stworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest praktycznie dziełem sztuki.

Gdy uznasz, że zawarte w tym tekście informacje są warte uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku TOC. Będą tam tak samo wartościowe dane.

Wiele osób tak czy siak nie jest w stanie kupić stylu Bjork – no i dobrze, w końcu kto powiedział, iż w każdym przypadku nawet ktoś najwybitniejszy nie musi być z automatu uwielbiany przez każdego. Pewnie Bjork to nawet bardziej odpowiada…

Na sam koniec warto jeszcze trochę napisać o pewnie mało komu znajomemu muzykowi… Mowa o Asgeirze – człowiek ma wyłącznie 22 lata, lecz jego niesamowity styl sprawia, że najzupełniej jakoś nie widać braku doświadczenia. A zresztą w sumie jego wiek jest wielką zasługą! Zatem jeśli któregoś z melomanów mocno zainteresowała niesamowita, odmienna, aniżeli inne muzyka, niech najzwyczajniej w świecie zdecyduje się sięgnąć po islandzką muzykę. Bo nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest naprawdę czymś fajnym, godnym uwagi (wzbogać prywatną płytotekę w prawdziwe klasyki: filmowa muzyka na cd/dvd).