Świetnych koncertów jest u nas coraz większa ilość

przez | 9 lipca 2021
Jeszcze kilka lat temu Polska raczej nie była takim miejscem, w którym chętnie grali zagraniczni wykonawcy. Niby byliśmy i nadal jesteśmy znacznym państwem, jednym z większych w Europie, ale tak czy siak nie można powiedzieć, iż potencjał Polski był na maksa wykorzystany. Ale na szczęście teraz jest fajniej: jeżeli ktoś lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał możliwość na żywo słuchać Metallikę, a więc jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na kuli ziemskiej.

Widowisko operowe

Autor: Anyul Rivas
Źródło: http://www.flickr.com
Niby nawet za komuny grali w Polsce wielcy tego świata, lecz dopiero w XXI wieku koncert legendarnego muzyka raczej nie jest czymś niecodziennym. Kilka lat temu mogliśmy zazdrościć Czechom, bo Praga regularnie gościła kultowych artystów, ale obecnie nawet polski meloman, którego najmocniej zainteresowała muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd nie musi ruszać się za granicę, aby w dobrych warunkach słuchać muzykę. Choć tak naprawdę na nieszczęście nie w każdym przypadku nagłośnienie na występach jest OK, dobry poziom na nieszczęście nie jest w każdym przypadku. Może hala w Krakowie będzie pod owym względem idealna?

Coraz konkretniejsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie najzwyczajniej w świecie mają ogromny wybór. Codziennie są organizowane koncerty: ska, rock, jazz płyty cd/dvd (wspaniała muzyka znanych wykonawców w super cenach: płyty z metalem), fani dobrej muzyki naprawdę nie mają żadnych powodów do narzekania. Choć to pewnie jasne, iż w dalszym ciągu nie ma w Polsce miasta takie jak Londyn bądź New York – jednakże w przypadku koncertów, w naszym pięknym kraju, w szczególności mowa o Stolicy, zdecydowanie nie jest kiepsko, przeciętnie. Bądźmy zatem usatysfakcjonowani z polskiej sceny koncertowej!

Silny jest również w naszym kraju kabaret i musical płyty cd/dvd – chociaż zapewne niektórzy Polacy niezbyt przepadają za nowoczesnymi kabaretami (poszukaj ulubionych płyt w dobrych cenach – przekonaj się: płyty z musicalami i kabaretami). W istocie dosyć często charakteryzują się one słabym, wręcz żenującym poziomem. Jednakowoż są także ambitne kabarety, poza tym w szczególności stołeczna scena stand up ciągle zwiększa własny poziom, jest coraz zabawniej.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze inne informacje na ten wątek, odkryj ponadto (https://edukacjaaktywna.pl/kabaty.html) inne nasze witryny na zbliżony temat – one również są interesujące.

A więc: zasadniczo zwolennicy słuchania muzyki na żywo nie mają zbyt wielu dobrych argumentów do uskarżania się.