Wielkie wydarzenia muszą mieć dobre oświetlenie

przez | 20 kwietnia 2022
Sporo osób wydaje sobie sprawę z tego, że bardzo istotną rolę w czasie koncertu oraz przeróżnego typu wystąpień na scenie spełnia światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą właściwie pokazani, jak i również zależy od tego też to, czy widzowie będą cały czas przyciągani na tą scenę, czy będą uciekali spojrzeniem gdzieś na bok, gdyż światła na scenie będą na przykład nazbyt mocne i okaże się, iż nie są w stanie patrzeć na estradę.

Takie oświetlenie jest bardzo ważne
Kiedy zastanowimy się nad tym, jak wiele żarówka, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni podziwu dla ludzi, którzy się tym trudnią. Zwłaszcza że należy bardzo dokładnie rozłożyć każdą lampę, tak aby oświetlała ona to, co powinna oświetlać.

Szczegółowe treści na zaprezentowany w tym tekście są Ci potrzebne? Bez nerwów. Kliknij w poniższy link i wszelkie inne wątki tu wyszukasz. Namawiamy!

Dodatkowo jeszcze trzeba tutaj wiedzieć, że taka scenografia eventowa, często w znacznej mierze zależy właśnie od oświetlenia. W odpowiedniej chwili na właściwą osobę powinien paść dany kolor światła, tak by podkreślić spokój danej sceny, lub pokazać jak straszne jest to, co aktorzy odgrywają w tej chwili. Jeżeli oświetlenie nie zadziała, albo zjawi się z opóźnieniem, to może się okazać, że umknie cały ten niesamowity efekt.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Oświetlenie koncertowe to kolorowe światła
Jeżeli jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie tylko samodzielną muzyka, która jest grana, lecz także oraz calutką otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różne snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a kolejnym razem lecą po tłumie.

Oświetlenie koncertowe musi być na ruchomych lampach, tak żeby od czasu do czasu nie świeciło cały czas w jedno miejsce, ponieważ wówczas nie będzie oferowało takiego świetnego wrażenia. W dodatku również warto tu zaznaczyć, że takie oświetlenie wymagania nieprawdopodobnej czujności operatorów, tak żeby w właściwej chwili się pojawiało i aby w właściwej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
To jest niesamowicie ważne zadanie
Z pewnością trzeba zaznaczyć, że odpowiedzialność za oświetlenie jest niesamowicie duża, bo bardzo wiele od niego zależy. Zwłaszcza jeśli za jego pomocą pragniemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam powiedzieć muzycy czy artyści. Jakby nie było, z pewnością trzeba tutaj myśleć o tym, w jaki sposób można jeszcze to oświetlenie poprawić.