Rynek gier wybiera Minecraft

przez | 16 sierpnia 2021
Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, często premierę mają gry niezbyt zjawiskowe, nie zapadające w pamięć. Zresztą, tak samo jest z recenzjami muzycznymi czy z recenzjami filmowymi.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Chlubne wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Murdered. W branży dzieje się coś jednakowoż więcej, poza wydawaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to dzięki pewnej grze, co się zowie – Minecraft.

Przypomnijmy, iż Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz posiada kontrolę nad własną postacią, może ją swobodnie formować. Prace nad tego typu grą zainicjowano w 2009 roku i trwają nadal. Gra konstruowana jest na platformie Java. To bardzo istotne, bo oznacza to, iż są odpowiedzialne za nią diametralnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie aktualnie powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest świeży i jedyny w swoim rodzaju.

Najistotniejszy komunikat brzmi: Minecraft – 50 mln egzemplarzy sprzedanych! No właśnie, jeśli chodziła wam po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już macie o tym pojęcie. W czasie, gdy, jeden z twórców tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, ponadto pojawił się jeszcze inny ciekawy wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli.

Jeśli ta kwestia Cię wciąga, to możesz zdobyć zbliżone informacje na przedstawiane zagadnienie. Po to odwiedź proponowany serwis.

Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę te słowa wartośc 50 milionów jest zdecydowanie bardziej pokaźny!

Wynik robi wrażenie pod każdym względem. Aby to pojąć, spójrzmy na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony nabywców.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak sądzisz, to bez wahania kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć również (https://przerwa.studio/kontakt-2) inne pokrewne materiały!

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już obecnie, są Mario Bros, Mario Kart Wii a także Grand Theft Audio. Minecraft pewnie będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, że opracowywanie są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.