Koncept na zabicie nudy jest często banalnie prosty

przez | 22 czerwca 2022
Dziś każdego może dopaść nuda. Co jest najlepszym antidotum na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz dużej ilości ludzi pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w dość niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni poszukują hobby, zaczynają interesować się czymś nowym, żeby tylko wyrzucić znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu ludzi zaczyna wtedy podróżować, nie są to oczywiście wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), lecz wypady weekendowe. Warto bowiem zwiedzać nowe rzeczy, pozwala nam to bowiem na, z jednej strony, popatrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, ogarnięcia, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji w czasie wypraw na weekend, w niektórych porach roku można odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania. Kupujemy poradnik o grzybach i studiujemy, jaki dobry, jaki zły, który da się zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne hobby. Dostrzegamy różne zwierzęta, kupujemy przykładowo poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, dostrzegamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach (zobacz również ofertę nadwigrami) tutaj: poradniki dla grzybiarzy). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zaczyna zachwalać hodowlę królików. I już pojawia się iskierka w oku i iskra w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i dowiedzieć się czegoś o tych sympatycznych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś powracamy do swojego domu i zaraz od progu wita się z nami, ocierając się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie zajmował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki wyciągasz wydawnictwo poświęcone kotom, którą jakiś czas temu zakupiłeś, ale nigdy nie zaglądałeś do niej, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich charakterze, zwyczajach, oraz niezwykłych zachowaniach. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko ciebie są tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O poradnikach na temat kotów i królików przeczytasz również tu: interesujący poradnik o królikach, hodowla.