Wielkie wydarzenia muszą mieć dobre oświetlenie

przez | 19 marca 2022
Wielu ludzi wydaje sobie sprawę z tego, iż niesamowicie ważną rolę w czasie koncertu i różnego rodzaju wystąpień na scenie spełnia światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą odpowiednio pokazani, jak oraz także zależy od tego także to, czy widzowie będą cały czas przyciągani na tą scenę, czy będą umykali spojrzeniem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład nazbyt ostre oraz okaże się, iż nie są w stanie patrzeć na estradę.

Takie oświetlenie jest bardzo ważneJeżeli zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówek, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni zachwytu dla osób, którzy się tym zajmują. Zwłaszcza iż trzeba niesamowicie dokładnie rozstawić każdą lampę, tak aby oświetlała ona to, co powinna pokazywać.

Przeróżne teksty z reguły zmieniają się z dnia na dzień – aktualna treść (karlhausmann.com/pl/) za każdym razem się przyda. Pragnąć się z nią zaznajomić, wejdź w poniższy link – tam całość dla Ciebie zreferowaliśmy.

Na dodatek jeszcze warto tu zaznaczyć, iż taka scenografia eventowa i nagłośnienie koncertów, często w znacznej mierze zależy właśnie od oświetlenia. W odpowiedniej chwili na odpowiednią jednostkę powinien padać dany kolor światła, tak aby zaznaczyć spokój konkretnej sceny, lub pokazać jak niebezpieczne jest to, co aktorzy odgrywają w tej chwili. Jeśli oświetlenie nie zadziała, albo pojawi się z opóźnieniem, to może się okazać, iż umknie calutki ten niesamowity efekt.

koncert

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie koncertowe to kolorowe światłaKiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie jedynie samą muzyką, która jest przekazywana, ale też oraz calutką otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak zjawiają się różne snopy światła, jak raz omiatają scenę oświetlając muzyków, a innym razem mkną po tłumie.

Oświetlenie koncertowe powinno być na obracanych lampy, tak by od czasu do czasu nie świeciło cały czas w to samo miejsce, bo wówczas nie będzie oferowało takiego świetnego wrażenia.
W dodatku także warto tu powiedzieć, iż takie oświetlenie wymagania niesamowitej czujności operatorów, tak aby w właściwej chwili się pojawiało oraz aby w właściwej chwili świeciło w ściśle określone miejsce.
Odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo duża
Z pewnością trzeba zaznaczyć, iż odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo duża, bo niesamowicie dużo od niego zależy. Szczególnie jeżeli za jego wsparciem chcemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam przekazać muzycy albo artyści. Jakby nie było, z pewnością warto tutaj pomyśleć o tym, w jaki sposób można jeszcze to oświetlenie ulepszyć.