W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, lecz również ją kreujmy!

przez | 9 lipca 2021
Codzienne słuchanie muzyki ma niewątpliwie sporo uroku. W końcu wielce ciężko w ogóle jakoś sobie wyobrazić codzienne życie bez ulubionych muzyków: mamy różne upodobania muzyczne, ale to co nas na pewno łączy to wszechobecna miłość do dźwięku.

Gra na darbuce

Autor: Dave Catchpole
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniałe zespoły, takie jak choćby islandzki Gus Gus bądź Tom Waits powodują, że chociaż świat jest w dalszym ciągu trudny do przyjęcia, to jednakowoż na szczęście jakoś tam możemy lepiej radzić sobie ze wszystkim. Zresztą akurat nie tylko o to chodzi w chęci słuchania muzyki. No dobrze – bierne słuchanie utworów muzycznych to coś fajnego, lecz tylko grywanie na jednym z instrumentów może dać giga radość: na przykład conga albo saksofon…

Generalnie jest tak, że często mamy naturalny talent, lecz jakoś tak nie zauważamy tego. Czyli pewnie niemało osób funkcjonuje na normalnym poziomie – najzwyczajniej w świecie nie dostrzegając własnego wielkiego talentu. Dajmy się sprawdzić, być może saksofon czy darbuki są niejako nam pisane? To interesujące, iż pewni ludzie przez niemalże całe swoje życie grają na jakimś instrumencie, ale bez ponadprzeciętnego efektu, a przyjdzie jakiś całkowity świeżak, który zagra raz i wyjdzie mu to fantastycznie (wkręć się w doskonałąmuzykę i rozpocznij grę na profesjonalnym sprzęcie: stylowe conga).

Może wśród czytelników tego tekstu odnajdą się mega wirtuozi, posiadacze talentu, którzy sprawiają, że ten wielce niemiły świat jest fajniejszy. Na ten przykład djembe: mocno egzotyczny instrument, przede wszystkim popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednakże nawet typowy Nowak, człowiek, który jest oczywiście biały, nie musi myśleć, że to coś w zupełności nie dla akurat niego!

Zapewne jedyna poważna wada regularnego grania na instrumentach muzycznych to wydobywający się hałas. Zwłaszcza dużo hałasu wytwarzają instrumenty perkusyjne: nieustanne rzępolenie jest denerwujące, no przynajmniej dla osób postronnych. Zapamiętajmy zatem, że nie należy denerwować ludzi, warto jakoś temu radzić. Zapewne każdy fan muzyki, po dokładnej analizie owego tekstu, nareszcie wszystko zrozumie (jeżeli myślisz poważnie o nowym hobby porównaj ceny najlepszych instrumentów: nowe darbuki).