Rozrywki będące w chwili obecnej na tapecie

przez | 21 września 2021
Zabawki to rzeczy uniwersalne, obecne w na przestrzeni wieków, dostępne w wszędzie. Uczą, uprzyjemniają czas, określają role społeczne, umożliwiają nam dosłownie w chwilę teleportować się na przykład do krainy ulubionych bohaterów z kreskówek lub nawet stać się jednym z takich postaci. Czasy się zmienią, zabawki także, za kadym razem jednak działają na umysł najmłodszych. W tym artykule poruszymy temat zabawek dla chłopców.

Obecnie, niektórzy rodzice wiedzą już, że zabawki dla chłopców to przede wszystkim najnowsze gadżety, które większość rówieśników naszego dziecka ma i chwali się nimi w szkole. Należą do nich komórki, a raczej smartfony, tablety i inne nowinki technologiczne. To prawda, że takie „zabawki” owszem edukują, ale też pożerają jakże cenny czas. Wyposażone są bowiem w dodatkowe, ale bardzo zajmujące aplikacje i gry, które mają za zadanie zaabsorbować jak najbardziej, jak najmocniej…

Dawniej, też były zabawki-gry, lecz ich zaawansowanie technologiczne (rosyjskie, czechosłowackie gierki) były niewinne i niegroźne. Nie dość, że nie zwracały uwagi idealnie doświetlonymi ekranami, nie dość, że były czarno-białe (a nie tak jak dzisiaj wręcz rażące), to jeszcze nie oferowały multum gier. Najczęściej taki gadżet to była pojedyncza gra, czasami parę gier. Szukając najlepszego porównania, dawne gierki to był nie zawsze bezawaryjny składak, dzisiejsze gry to zaś najnowszej generacji rakietykosmiczne (dowiedz się więcej).

Gamepad

Autor: 55Laney69
Źródło: http://www.flickr.com

Co jednak z innymi grami, takimi, jakie rodzice pamiętają z własnej młodości: skakanie przez gumę, zabawy na trzepaku, bieganie za piłką czy gra w kapsle. Odeszły w niebyt, choć małolatów biegających za piłką na szczęście możemy zobaczyć, jest ich zdecydowanie mniej, niż kiedyś, przed erą Internetu. Otóż to, słowo klucz – Internet, to on odpowiada za całą zmianę. Dawniej chłopiec nie mógł wysiedzieć w domu, bo się w nim bardzo nudził, pragnął wręcz wyjść na podwórko, gdzie czekali na niego koledzy, zaś szlaban w domu to była wielka tragedia.

Obecnie czasami dzieci trzeba zachęcać żeby wyszły na dwór, bo sporo czasu spędzają przed komputerem. Jest to paradoks, ale jednocześnie znak naszych czasów.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (http://www.e-plastyczny.pl/masy-plastyczne/masy-termoutwardzalne). Zapewniamy usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i poznaj się, w jaki sposób pracujemy.

Nie powinniśmy jednak zawsze się na to godzić, powinniśmy aktywować nasze dzieci. Nawet, gdy nie mamy dużo czasu w tygodniu, bo praca, bo codzienne obowiązki, to w weekend postarajmy się wyjść na świeże powietrze i pograjmy z naszym dzieckiem, np. w piłkę – sprawdź najlepsze gry dla dzieci.