Gdy robienie zdjęć zostaje hobby

przez | 11 października 2022
W dwudziestym pierwszym wieku fotografia jest tak bardzo rozpowszechniona, praktycznie nie zauważalna. Obecnie każdy posiada małe cudo, którym może uwiecznić imieniny u cioci, jak też każdą dowolną uroczystość za pomocą przyciśnięcia klawisza. Pewnie większość z nas właśnie tak robi. Ale w pewnym momencie przygody z aparatem możliwe że zatęsknimy za ”ręczną” fotografią, trudną ale za to romantyczną. Jeśli taka tęsknota, taki żal dawnych czasów się w nas zbudzi, jeżeli zachwyci nas to zajęcie, musimy zadać sobie podstawowe pytanie: jaki sprzęt nabyć, czy wystarczy nam najprostszy sprzęt po dziadku (pamiętający nie jedno), czy nowe, połyskujące, pachnące nowością współczesne urządzenie?

fotografia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Bez względu na to czy zdecydujemy się na nowoczesny aparat cyfrowy, czy też sprzęt tradycyjny, pojawia się kolejne pytanie.

Mianowicie, czy w czasach zdjęć cyfrowych potrzebne są jeszcze takie przyrządy jak: dyfuzory albo kostki synchronizacyjne, czyli wszystko to co łączy się z fotografią analogową (zobacz dyfuzory Nicon).

Myślę, że na pewno. Nie od dziś wiadomo, że to co zrobisz sam (sama) sprawia nam o wiele więcej satysfakcji. Poza tym, także zabawa z kliszą niekwestionowanie daje nam okazję pofantazjować. Wreszcie, co również ma znaczenie, możemy pochwalić się bliskim, kolegom, przyjaciołom naszym hobby.

aparat

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Miłośnik wykonywania zdjęć po jakimś czasie stanie przed koniecznością wymiany urządzeń czy części takich jak kostki synchronizacyjne, błony fotograficzne, akcesoria do lamp błyskowych jak też innych potrzebnych materiałów eksploatacyjnych. Artykułów tego typu możemy szukać zarówno w sklepach internetowych jak i w fotograficznych sklepach stacjonarnych.

To co napisaliśmy wyżej to dopiero wierzchołek góry lodowej. Żeby zrobić dobre fotografie nie wystarczy sam sprzęt. W wielu przypadkach zalecane jest atelier fotograficzne akuratnie oprzyrządowane w taką aparaturę jak dyfuzory służące do doświetlania obiektów, lampy błyskowe, statywy, przewody do wyzwalaczy, przewody synchronizacyjne, wyzwalacze radiowe i inne ułatwiające pracę pasjonata urządzenia.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie godny uwagi, to kliknij tutaj! Znajdujące się tam treści także Cię zaciekawią – to niezwykle użyteczne informacje (https://kikom.pl/).

Przydadzą się również w pracy fotografika takie rekwizyty jak garderoba jeżeli chcemy robić fotografie artystyczne.