Koncerty muzyczne mają niezwykłą magię

przez | 15 maja 2022
Chodzenie – jeżdżenie, na wszelakie wydarzenia muzyczne to na pewno przyjemna rozrywka. Chociażby koncert słynnego Petera Gabriela czy Ellie Goulding to było coś niesamowitego. Nawet jeżeli nie jesteśmy wielkimi fanami danego wykonawcy bandu, to i tak będziemy bardzo szczęśliwi. Zakładając, że umiemy się dobrze bawić.

gra na fortepianie

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com
Cieszy, iż w naszym kraju ciągle są dobre koncerty, niegdyś byliśmy niemalże koncertową pustynią, lecz obecnie w sumie wszyscy słynni muzycy zdają sobie sprawę, że dla fanów znad Wisły warto grać, ponieważ nie będzie żadnego kłopotu ze sprzedawaniem wejściówek.

Perfekcyjnym przykładem jest chociażby nieodległy koncert Leonarda Cohena w łódzkiej Arenie: hala była wprost pełna, a więc gwiazdor mógł zarobić dużo pieniędzy. Obecnie to koncerty na dvd/blu-ray dają muzykom największy zysk, sprzedaż płyt jest na kiepskim poziomie praktycznie we wszystkich krajach.

Pamiętajmy, że nawet jeśli mamy wielką ochotę na jakiś koncert, lecz z oczywistych przyczyn nie możemy bawić się na żywo, i tak mamy fajne metody na spędzenie wolnego czasu. Na przykład można kupić koncerty soul i r&b dvd/blu-ray, dzięki którym bez wychodzenia z wygodnego domu będziemy mieli możliwość poczuć fantastyczną atmosferę. Tak naprawdę pod wieloma względami tego typu koncert jest konkretniejszą opcją, aniżeli koncert na żywo.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na opisywany temat, odwiedź kurs języka angielskiego b1 nas, a z pewnością znajdziesz ciekawe fakty.

Szczególnie chodzi o akustykę. Trudno nie zauważyć, iż w większości przypadków akustyka nie jest idealna, bądź co bądź chodzimy na koncerty przede wszystkim dla niesamowitej atmosfery, ujrzenia ulubionego artysty na żywo. Puszczenie koncertu na DVD powoduje, że tak naprawdę wreszcie usłyszymy artystę, bez choćby konieczności nadmiernego stykania się z ludźmi. Często koncertowe wędrówki ludów i gadanie bardzo irytują.

A więc: chociaż przyjemnie jest co jakiś okres czasu pójść sobie na dobry koncert, to jednak trudno nie doceniać składanki koncerty na dvd/blu-ray słuchanej w domowym zaciszu (koncertowe emocje po raz kolejny: blu-ray koncerty). A w przypadku braku kasy na płytę koncertową należy zalecić porozglądanie się za dobrym wydarzeniem muzycznym na Youtube. Tak naprawdę nie rozchodzi się tylko o aspekt dot. kasy: generalnie sytuacja jest taka, że na Youtube jest praktycznie wszystko co fajne, zatem jeżeli kogoś zainteresowały archiwalne nagrania w wykonaniu choćby Cher, trafi na tysiące tytułów.