Średniowieczny świat w grach

przez | 9 lipca 2021
W jaki sposób połączyć historyczną, a konkretnie średniowieczną pasję z godzinami spędzanymi przed komputerem? Jakie propozycje stawia internet fanom kosmosu? Producenci gier historycznych i kosmicznych kuszą swoją fabułą wielu graczy.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
I w historycznych, i kosmicznym grach interfejs oparty jest na porównywalnych zasadach. W kosmicznych akcjach gracz odpowiada za przejmowanie przestrzeni wszechświata i przejęcie cennych surowców. Ma on swój „bolid” – maszynę, którą ulepsza przez kolejne modyfikacje – zobaczymy to m. in. w Dark Orbit. O ile wyszukamy w internecie gry kosmiczne (czytaj więcej) z celem nastawionym na zdobycie, surowców, a dopiero potem walkę, to niektóre symulatory bazują jedynie na rywalizacji z wirtualnym wrogiem.

To warte zerknięcia (https://stojo.pl/) teksty, zatem nie ociągaj się i przeczytaj je – to analogiczna problematyka, która jest niewątpliwie godna zainteresowania.

Niczym w „Gwiezdnych wojnach” wcielamy się w postać dowódcy statku kosmicznego, pana kosmosu, planetowego konkwistadora. Wykonanie poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec – dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Imperium kosmiczne zbudujemy ze statków kosmicznych w dużej liczbie symulatorów, tj.: Starpoint Gemini, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

w co grac

Fani strategii historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na zwykłego peceta. Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis – jest to symulator oparty na autentycznych wydarzeniach i procesach z przeszłości. Gracz wybiera między państwami, którymi rozpoczyna się akcję na przełomie średniowiecza i nowożytności. Przez dziesiątki godzin rządzimy państwami jako monarchowie, generałowie, kierownicy manufaktur, handlowcy i finansiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą. Zwolennicy antyku, dla których fabuły i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, mogą wybrać gry z motywami starożytnymi. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej wyspie. Jako władcy ojczyzny filozofów odpowiadamy za rozwój ekonomiczny, podboje i wojny czy handel. Od gracza zależy na który kierunek rozwoju – wojsko, infrastrukturę, bogactwo – postawi w trakcie gry.Jedno jest pewne – to interesujący sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.