Okres wielkich możliwości technologicznych. Ale czy dla każdego?

przez | 9 lipca 2021
Egzystujemy w czasach ogromnych możliwości. Nieważne jak poważnie brzmią takie słowa powinniśmy przyznać, że rozwój technologii uczynił wielkie zmiany.

To, co jeszcze wczoraj uchodziło za komórkę aktualnie nazywane jest „cegłą”. To, co jeszcze nie tak dawno było nazywane szczytem techniki aktualnie budzi uśmiech politowania. Dawniej zmiany technologiczne nigdy nie zachodziły tak szybko, to nie oznacza, że jest to jakiś wyjątek, bo wydaje się, iż kolejne zmiany będą jeszcze bardziej rewolucyjne, jeszcze bardziej błyskawiczne… A kiedy nastąpi koniec? Wielu uważa, iż jak stworzymy sztuczną inteligencję, która nas zastąpi i wykluczy… Może nie będzie tak tragicznie…

android

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Na razie technologia nie wyrządziła nam krzywdy, więcej z niej korzyści niż problemów. Co byśmy na przykład zrobili bez GPS-a. Weźmy chociażby sygic android.

Zainteresował Cię ten wpis oraz zawarte tu wiadomości? Nowe informacje z witryny oczekują na pod poniższym linkiem. Namawiamy!

Jest to najbardziej znana aplikacja do nawigacji offline. Dzięki tej aplikacji sygic już na zawsze (i to zupełnie darmowo) otrzymujesz szeregwiele bardzo potrzebnych pomocy: mapy, oznaczenia istotnych punktów, planowanie tras i tak dalej (Poczytaj tu).

Każda z tej pomocnej funkcji jest naprawdę wysokiej jakości. Możemy z nich korzystać na tablecie i telefonie, nie jest niezbędne połączenie z Internetem.

Jeżeli interesuje Cię opisywany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta treść (http://gohero.pl/dron-dji-air-2s) na pewno też jest warta Twojego zainteresowania.

Ta aplikacja to tylko jeden z wielu przykładów, jak łatwo można otrzymać coś tak zaawansowanego technologicznie, i to za darmo. Oczywistym jest, iż sporo aplikacji dostaniemy za ustaloną kwotę, jednak darmowych możliwości jest tak wiele, że nie ma możliwości chyba każdej z nich sprawdzić. Już nawet branżowe portale internetowe sprawdzają co miesiąc nowe, najlepsze aplikacje, aby nie zgubić się w gąszczu tych niezwykłych możliwości. Mimo tego, i tak nie da się nie przeoczyć wszystkiego. To pewnie potwierdzą ludzie zawodowo zajmujący się tym zjawiskiem.

Supertelefon z układem Tegra 3

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Co ciekawe, młodzi ludzie potrafią się zgubić w tym całym „technologicznym zamieszaniu”, jednak, co mają poradzić ludzie wiekowi, którzy przyszli na świat w zupełnie innych czasach. Dla nich dobrodziejstwa aplikacji, najnowszych wynalazków są często bardziej męczące niż pomocnicze. Najczęściej, gdy już się decydują na przykład na smartfon, to rozpracowywany jest przez najmłodszą osobę z rodziny. Trudno się dziwić, dzisiejsi dwudziestolatkowie narodzili się w świecie, w którym internet istnieje na równi ze światem rzeczywistym. Można powiedzieć nawet, że jakkolwiek starsi ludzie idealnie odnajdują się w realności, tak dla młodych osób bardziej rzeczywistym jest świat wirtualny.