Islandzka muzyka jest piękna

przez | 19 stycznia 2022
Co prawda często gdzieś przeczytamy, że o gustach nie ma sensu dyskutować, ponieważ i tak tego typu dysputy do niczego dobrego nie są w stanie doprowadzić, to jednak można zasadniczo lekko pokusić się o małą dyskusję odnośnie gustów. Czyli jakie składanki płyty cd/dvd, które ostatnio zostały opublikowane na rynku muzycznym są istotnie godne zainteresowania?

Muzyka

Źródło: http://www.sxc.hu/
Najważniejsza myśl: w żadnym razie nie można sądzić, że obecna scena muzyczna jest w zupełności do kitu! Snobizm, czyli egzaltowanie się wyłącznie starymi piosenkami to coś dziecinnego.

Jeżeli któregoś z czytelników zainteresowały religijne płyty cd/dvd, musi chociażby doceniać mocniej Arkę Noego. W sumie to nie jest nowa formacja, lecz z oczywistych przyczyn w Arka Noego nie posiada stałego teamu, dzieci przychodzą i odchodzą, to normalne. I wbrew pozorom nigdy nie należy myśleć, iż Arka Noego to nudziarstwo, coś dobrego tylko dla miłośników zwyczajnych katolickich utworów. Nierzadko kościelna muzyka faktycznie nie jest zbytnio interesująca, ale na szczęście formacja Arka Noego skutecznie pokazuje, że jeżeli kogoś zainteresowała wpadająca w ucho muzyka religijna, powinien zakupić płytę Arki Noego. W szczególności, że kasa zarabiana z wyprodukowania płyty naprawdę im się należy! – (sprawdź oferty muzyczne dla każdego: nagrania rockowe)

Zapamiętajmy, iż gdzieś na krańcu Starego Kontynentu jest zimna Islandia: co ciekawe, polscy obywatele są obecnie najliczniejszą grupą obcokrajowców. Taki Polak, który chce z bliska poznać islandzką duszę niech chociażby zwróci swoją uwagę na rock płyty cd/dvd tworzone przez ludzi z Północy. Chociaż Islandia jest mniejsza, niż choćby Szczecin, spłodziła Bjork, muzyków z GusGus, lecz także Asgeira – bardzo młodego mężczyznę, którego pewnie czeka wielka kariera. Już w tym momencie jest na Islandii jednym z popularniejszych piosenkarzy.

Należy od razu przyznać, że jego koncert (zobacz pokaz sztucznych ogni) w naszym kraju, a konkretniej w stołecznym klubie artystycznym Basen był bez dwóch zdań niesamowitym, olśniewającym wydarzeniem. Miejmy nadzieję, iż niedługo Asgeir ponownie nas odwiedzi. A więc jeżeli kogoś na ten moment średnio zainteresowały reggae albo soul i r&b płyty cd/dvd, niech sięgnie po muzykę rodem z Islandii. Islandia jest małym, lecz przy tym wielkim państwem – (nowości, które możesz online: płyty soul i r&b).