Oprawa muzyczna na weselach: DJ czy raczej zespół „na żywo”

przez | 22 czerwca 2022
Sporo młodych par, które są na etapie przygotowań do wesela, zastanawia się, czy zdecydować się na zespół muzyczny występujący na żywo, czy też lepiej zdecydować się na dj’a. Oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety. Musimy zatem przekonać się jakie!

Dj na wesele niezaprzeczalnie może zagwarantować nam zdecydowanie bardziej urozmaicony repertuar. Właściwie każdy utwór, który sobie wybierzemy, może być zagrany przez dj’a. Oprócz tego podczas przyjęcia goście sami mogą wybierać ulubione utwory, do jakich chcieliby tańczyć. Jeśli więc myślimy o nieograniczonym i różnorodnym repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (źródło).

Niewątpliwie dla wielu osób ważne są też ceny. W sytuacji dj’a zapłacimy znacznie mniej za całonocne przyjęcie. Zazwyczaj dj’em jest jedna osoba, która dodatkowo nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, z tego powodu nawet najbardziej profesjonalny DJ może nas kosztować znacznie mniej niż średniej jakości grupa muzyczna.

Zabawa na sali weselnej

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi urządzających wesela, Brzeg nie może wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej noclegi mazury o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Bez wątpienia muzyka odgrywana przez profesjonalną grupę muzyczną ma swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny bez wątpienia zadowoli starsze osoby, które preferują wyłącznie ten rodzaj muzyki w trakcie wesela. Dla nich udane wesele odbywa się wówczas, kiedy gra grupa na żywo. W pewnym stopniu jest to prawda, ponieważ niektóry rodzaj muzyki, przede wszystkim muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, gdy jest wykonywana na żywo.

Trzeba jednak wiedzieć, iż cena zamówienia zespołu muzycznego będzie o wiele wyższa niż gaża dj’a. Zazwyczaj grupa weselna to minimalnie 3 osoby, a każdy muzyk będzie pobierać własne wynagrodzenie. Ceny mogą więc być duże, zazwyczaj wahają się od 1500 do 5000 złotych. Należy pamiętać jednak, iż najpopularniejsza grupa może kosztować zdecydowanie więcej. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę także fakt, iż najlepsze grupy weselne muszą zostać zamówione zdecydowanie wcześniej, niekiedy nawet rok lub dwa lata przed weselem.

Jak się zatem okazuje, wybór pomiędzy zespołem muzycznym a dj’em jest dość trudny, a jednocześnie w dużej mierze zależy od naszych gustów muzycznych.