Najstarsze komputerowe gry nie były wyrafinowane, lecz wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych

przez | 24 grudnia 2021
Komputery od kilku dekad obecne są w naszym otoczeniu, obecnie w większości mieszkań, domów i biur znaleźć można czy to większy komputer stacjonarny, czy też lekki, niewielki notebook. Wielu ludzi używa komputerów do pracy zawodowej, ale tak samo dużo, jeśli nie więcej na sprzęcie komputerowym lubi sobie od czasu do czasu pograć. Pierwsze gry komputerowe były bardzo proste, lecz wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych.

gry

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Było bardzo mało pamięci, układy procesorów były bardzo wolne, jak na dzisiejsze standardy, a o kolorowych monitorach mało kto słyszał. Ale mimo że sprzęt był jaki był, to i tak w owym czasie powstało wiele nieśmiertelnych tytułów, jakich najważniejszą cechą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, ostatnie lata to ogromny wzrost komputerowej technologii.

Zrobisz krok do przodu, jeśli obejrzysz, co posiada rzetelna oferta (https://artykulyreligijne.pl/ikony-religijne). Przekonaj się, że faktycznie dane tam umieszczone są przydatne.

Sprzęt ogromnie przyspieszył, układy pamięci bardzo potaniały i wszystko to przyczyniło się do ogromnej popularności komputerów. Wraz ze dużą ilością zmian w sprzęcie zmieniały się gry pc, powiedzieć wręcz można, że to grający w dużej mierze napędzili rozwój sprzętu komputerowego.

Chyba każdy, kto posiada komputer od czasu do czasu lubi sobie pograć w jakąś grę.

komputer

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Do niedawna dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w których grający głównym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał wiele zagadek i powinien zdobywać doświadczenie. Były one sprzedawane w wersjach pudełkowych i przeważnie można w nie było grać tylko samemu. Rozpowszechnienie internetu odmieniło także rynek gier na komputery.

Oczywiście tytuły na komputery osobiste czy też gry playstation 3 () nadal są chętnie kupowane przez grających i cieszą się niesłabnącą popularnością, ale coraz większa liczba grających zaczyna sięgać po gry w internecie. Często są one darmowe, choć i tak aby coś było można w nich osiągnąć, to trzeba dokupić sporo broni i innego wyposażenia, a poza tym zagrać w nie można z innymi graczami. Szczególnie ogromną popularność w ostatnim czasie zdobywają gry minecraft – , można wręcz powiedzieć o tym że gra ta jest obecnie przebojem internetu.