Dzisiaj audiobooki stają się wielce modne – kiedy chcesz spróbować, kup jednego na próbę

przez | 9 lipca 2021
W dzisiejszych czasach wiele mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są kategorycznie wielce alarmujące – czasami wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną książkę w ciągu roku. Kiedy już coś czytamy, zazwyczaj są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, chociaż oczywiście powinny dać nam sporo do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Obecnie nader modne stało się czytanie książek w odrobinę inne formie niż tradycyjna. Wiele osób obecnie przykładowo korzysta z czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób czytania książek jest znakiem współczesnych czasów.

książka w formie audiobooka

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy Ty również używasz czytnika, na pewno najlepiej wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki praktycznie wszędzie – nie da się zaprzeczyć, że w dodatku jest to mocno łatwe. Czytniki są lekkie i malutkie, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia praktycznie żadnego problemu. Innym sposobem na przyswajanie książek jest także przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są na pewno tak modne jak książki w formie elektronicznej, jednakże niewątpliwie mają dużą grupę swoich fanów. Wielką zaletą audiobooków jest także to, że coraz więcej książek jest dostępnych właśnie w tej formie.

Jeżeli dla przykładu Twoją ulubioną pozycją jest Wiedźmin – audiobook tej książki zdecydowanie będziesz w stanie znaleźć niemal w każdym sklepie. Audiobooki to także doskonały sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszyscy z nich władają językiem Braille’a, a nawet jeżeli go znają, nie zawsze lubią czytać książki w ten konkretnie sposób.

Nie zwlekaj – jeśli zaciekawił Cię ten post, to nakłaniamy Cię do wejścia do serwisu twórcy, by obejrzeć następne niesamowite informacje.

Dla takich osób słuchanie audiobooków to kategorycznie jeden z najlepszych sposobów na zapoznanie się zarówno z klasyką literatury jak i nowościami wydawniczymi. Wiele księgarni oferuje na swoich witrynach internetowych możliwość zakupienia audiobooków niemal na równi z klasycznymi wydaniami książek w formie papierowej.

Kiedy jednak nie możesz odnaleźć wybranej pozycji na stronie ulubionej księgarni, wtedy możesz zwyczajnie poszukać jej w sieci. Kiedy na przykład wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło Trylogia Husycka, wówczas stanowczo uda Ci się ją znaleźć – oczywiście pod warunkiem, że ta książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na polskim rynku wydawniczym – zobacz też tu.