W sklepach znajdują się coraz mocniej cenione zestawy kina domowego

przez | 29 maja 2022
W erze coraz bardziej popularnej w wielu mieszkaniach elektroniki już nikogo nie powinno dziwić, że ktoś zdecyduje się zbudować u siebie małe kino. W sklepach ze sprzętem elektronicznym królują obecnie kina domowe, składające się z płaskiego telewizora z dużym ekranem, Blue-Ray lub DVD oraz kompletu kolumn głośnikowych. Można już na takim sprzęcie całkiem wygodnie oglądać filmy w rodzinnym gronie, jednak są ludzie, którym coś takiego raczej nie wystarczy.

kino

Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc ktoś jest naprawdę miłośnikiem kina, ma odpowiednio duży dom, w którym nieduże kino może się zmieścić, i dysponuje zapasem gotówki, za którą można kupić niezłej klasy samochód, to kino w domu jest właśnie tym, co będzie chciał zrobić. Do wykorzystania na kino bardzo dobrze będą się nadawać miejsca mniej wykorzystywane, przykładowo poddasza albo piwnice. Wręcz można powiedzieć, że się nadają lepiej na to, ponieważ często mają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc przy projektowaniu, gdyż w tradycyjnych pomieszczeniach panują fatalne warunki akustyczne.

Domowe sale kinowe są drogie w budowie, a będzie to wynikać z dwóch zasadniczych czynników. Pierwszym z nich jest projekt sali kinowej, aby naprawdę oglądanie filmów było prawdziwą przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków w naszym kraju jest niewielu, dlatego też ich wiedza nie jest tania, lecz nie warto tu iść na kompromisy. Niewłaściwie zaprojektowana sala nawet przy najlepszym sprzęcie nie pokaże wszystkich swoich możliwości, i tak naprawdę będą to zupełnie stracone pieniądze.

Jeśli zaciekawiły Cię informacje w naszym wpisie, to doczytaj również (https://wypozyczalniapacyfik.pl/multimedia/) nowe wątki na następnej stronie, która jest pod podanym linkiem.

Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na salę kinową musi być odpowiednio wyciszone przed hałasami z zewnątrz, i rzecz jasna trzeba się zająć całym środkiem, także podłogą i sufitem. Porządna realizacja wnętrza pomieszczenia, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem zapewni należyte parametry aby oglądać filmy. Na koniec pozostaje montaż sprzętu, który również dużo kosztuje, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i można będzie wreszcie pozapraszać gości na premierę filmową. Jeśli jesteś zainteresowany: więcej.