Czy pozwalać dzieciom grać na komputerze?

przez | 7 czerwca 2022
Sporo rodziców zadaje sobie pytanie, czy pozwalać dzieciom grać w gry komputerowe, czy też zupełnie zakazać im tej aktywności. Na to zagadnienie nie ma jednej odpowiedzi, gdyż sporo zależy od tego, po jakie gry sięga nasz dzieciak oraz czy wybrana gra jest dostosowana do jego wieku itp.

gra

Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób zdecydowanie sprzeciwia się grom komputerowym, widząc w nich wyłącznie same wady. Jak się jednakże okazuje, pośród wielu różnorodnych gier, które każdego roku ukazują się na naszym rynku, można odnaleźć mnóstwo ciekawych propozycji. A więc jeśli musimy podjąć jednoznaczną decyzję, należy przemyśleć wiele aspektów tego zagadnienia.

Mnóstwo bardzo ciekawych gier dla najmłodszych można odnaleźć na przykład na Cartoon Network Gry – . Rzecz jasna, podobnie jak mnóstwo dorosłych, dzieci zdecydowanie doceniają takie propozycje jak Diablo III gra PC, lub też bardzo znane Euro Truck Simulator 2 CD Key – . Rolą rodziców jest jednak zaoferowanie dzieciakom właściwych propozycji, które nie tylko zapewnią im dobrą zabawę, lecz również będą wpływać na ich ogólny rozwój.

Spodobały Ci się informacje zaprezentowane w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://magazynauto.pl/porady/nowe-auta-z-salonu-tez-moga-miec-usterki-co-trzeba-sprawdzic-przed-odbiorem,aid,2168) można przenieść się do bardziej szczegółowych tematów, które ukryte są w linku poniżej.

Z tego powodu jeżeli kolejnym razem dziecko poprosi nas o Euro Truck Simulator 2 Gra PC, a my niekoniecznie zgadzamy się na ten wybór, musimy dokładnie umotywować mu, jaka jest przyczyna naszej odmowy, a równocześnie zaproponować mu coś odpowiedniego do jego wieku.

gra

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Gry komputerowe powinny w wielu przypadkach pozytywnie oddziaływać na nasze dziecko, jednak tylko wówczas, jeżeli granie nie będzie kolidować z nauką czy codziennymi obowiązkami, jak również innymi formami spędzania wolnych chwil. Z licznych badań dokonywanych przez fachowców wynika, iż odpowiednie gry komputerowe powinny pozytywnie wpływać m.in. na wyobraźnię czy koncentrację dzieciaków. Dzieci mogą również w ten sposób ćwiczyć swoją podzielność uwagi. Wpływają również bardzo korzystnie na szybkość gromadzenia informacji. Jak się zatem okazuje, dzieci poprzez regularne granie mogą w ogromnym stopniu trenować u siebie tego typu umiejętności, a to może być im bardzo przydatne w późniejszej nauce. Może zatem powinniśmy pozwolić dziecku na granie, mając rzecz jasna sytuację pod pełną kontrolą.