W jaki sposób najskuteczniej zainteresować swoje dziecko gdy za oknem deszcz i słota?

przez | 3 maja 2022
„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – słowa piosenki śpiewanej kiedyś przez Barbarę Krafftównę w kultowym kabarecie, podśpiewuje czasem zapewne każdy z nas. Kiedy deszcz puka do okien i pogoda za oknem nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, warto zorganizować dzieciom atrakcyjną zabawę w domu.

dziecko

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Jesienne miesiące gwarantują nam duże pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Znalezione na spacerze korale jarzębiny, kasztany czy inne „skarby”, błyskawicznie zamieniają się w jesienne ludki. Dużo radości przysporzy również maluchom jak i starszakom robienie własnych albumów z ciekawymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – gdyż o nim mowa – nasze kolekcje będą wyglądały jak małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko fotografia, to także technika zdobienia – nadawania zużytym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, za pomocą scrapbookingu możemy także stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż własnoręcznie zrobiony przez wnuka album z ciekawie przystrojonymi fotografiami? Najlepsze metody na nudę: konkursy dla dzieci.

Planując dzieciom odpoczynek bierny, należy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wiedza podana w kreatywny sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla dziecięcych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla dzieci gwarantują masę „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i wyobraźnię. Istnieją rodzice, którzy narzekają, że dzisiejsza młodzież spędza całe dnie na bezmyślnym marnowaniu czasu przed monitorem.

To warte zerknięcia teksty, dlatego nie ociągaj się oraz zobacz je – to pokrewna problematyka, która jest niewątpliwie godna uwagi.

zabawki

Autor: Kana Natsuno
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie przynosi szkody. Istnieją gry umożliwiające rozwój wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania. Wymyślone dla małych podróżników, kierowców czy budowniczych. Na stronach dla dzieci dostępne są również zabawy edukacyjne utrwalające znajomość języków obcych. Nauka w formie zabawy? Naturalnie!