Jak zachęcić się do działania?

przez | 9 lipca 2021
Motywacja jest tym, czego każda osoba potrzebuje każdego dnia. Motywacja jest konieczna aby wstać z łóżka wczesnym rankiem, by każdego dnia być przez 8 godzin w swoim miejscu zatrudnienia (nawet, jeśli ją lubimy)lub aby skończyć studia z dobrym przynajmniej rezultatem.

Tak samo jest z każdą inną częścią naszej egzystencji. Nawet na imprezę z przyjaciółkami trudno jest iść bez czegoś, co by nas do tego motywowało (chociaż w tej kwestii nie jest o to ciężko).

Oczywiście działa to w dwie strony: może nas tak aktywizować, jak i demobilizować do podejmowania wyzwań, bo, przykładowo, odczuwamy wielką potrzebę na siedzenie przed telewizorem lub wegetowania przy komputerze. Oczywiście spadek mobilizacji do działania jest czymś całkowicie naturalnym dla każdego z nas, niezależnie od wieku czy profesji. Największym osiągnięciem jest nie to, aby problem wyeliminować, gdyż to nie jest możliwe, lecz żeby nauczyć się radzić sobie z nim.

W tej chwili wielu spomiędzy nas zada pytanie: „Ale jak to zrobić?”. Drogą do okiełznania naszych słabości jest pożądane nastawienie i mobilizacja, natomiast temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one za zadanie pomóc nam odszukać naszą ścieżkę w życiu i wspierać nas, abyśmy z niej nie zeszli, nie poddali się.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa drętwienie palców ręki z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ są na niej dużo bardzo pożytecznych informacji.

Tak więc pierwszą, najważniejszą czynnością, którą powinniśmy zrobić, jest nazwanie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co chcemy posiadać, kim być. Niezwykle ważne jest, abyśmy dokładnie zdawali sobie sprawę Dlaczego robimy to, co robimy? Trzeba to dokładnie określić i przypominać sobie o tym w czasie niepewności. Ze względu na to, że dobrze jest mieć wsparcie, należy również kogoś wtajemniczyć w nasze dążenia. Rzeczą, która nie pozwala nam wypchnąć poza krąg priorytetów naszych postanowień jest powtarzana każdego dnia wizualizacja, dlatego też warto każdego dnia poświęcić 10 minut na przywołanie do siebie swojej wizji przyszłości. Można też otaczać się stwierdzeniami osób, które osiągnęły to, czego my pragniemy oraz czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to dobrze wpływa na podejście- skoro komuś się udało, to z jakiego powodu z nami miało by być inaczej?

Persony, które miewają tak zwany „słomiany zapał”, mają problem ze stawianiem sobie celów długoterminowych. Najczęściej są to osoby nad wyraz niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje albo po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, persony takie tracą zapał i zainteresowanie tematem. W tym przypadku dobrze jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na niewielkie części. Dzięki temu postępy będą szybciej zauważane, natomiast my będziemy mieli poczucie, iż robimy postępy.

To tylko wybrane ze sposobów utrzymywania swojej chęci do działania na właściwym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, odnajdziemy linki do wielu portali, które pomogą nam opracować swój osobisty system motywujący, który będzie najbardziej odpowiadał naszym osobistym potrzebom.