Sii – konsulting IT i nie tylko

przez | 9 maja 2022
Żadna działalność nie może istnieć bez pecetów – to niepodważalna prawda we współczesnym świecie. Procesory pozwalają na sprawne zarządzanie firmą, szybką komunikację między pracownikami oraz na realizowanie rozmaitych działań promocyjnych. Trudno dziś wymienić dużą działalność gospodarczą, która nie ma swojej reprezentacji online i nie korzysta z cyberprzestrzeni jako najdoskonalszej platformy reklamowej swojej oferty. Naczelną rzeczą zatem dla każdej marki, która zaczyna swoją działalność, jest skompletowanie kompetentnego grona kontrolerów infrastruktury informatycznej oraz nabycie szybkiego sprzętu komputerowego.

laptop, office

Autor: Peter
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli boisz się, że twoja sieć informatyczna w przedsiębiorstwie może funkcjonować źle lub dostrzeżesz jakieś uchybienia ze strony administratorów, konieczne staną się audyty informatyczne realizowane przez niezależną firmę. Należy wiedzieć, że w trakcie takich audytów mogą wyjść na światło dzienne pomyłki, których nie dostrzegają ludzie zatrudnieni w firmie. Dlatego niezwykle cenna jest pomoc zewnętrznych przedsiębiorstw np. firmy Sii i rozsądnie jest raz na określony czas zatrzymać środki w planie wydatków na taką właśnie kontrolę, by w przyszłości cieszyć się bezawaryjną siecią teleinformatyczną.

Ciekawą opcją jest zupełne oddanie moderowania sieci informatycznej w ręce outsourcingowej firmy. Usługa outsourcingu IT, ponieważ o niej piszemy, ma wiele zalet zalet. Ważne jest to, że nie trzeba martwić się rekrutacją kompetentnych specjalistów – wynajmując zewnętrzną firmę (taką jak chociażby Dynamics), mamy zapewnienie, że kwestiami IT będą opiekować się najlepsi ludzie. Usługa outsourcingu IT to również znaczne odciążenie HR – za płace oraz opłacanie wszelkich składek zatrudnionych odpowiada zewnętrzna agencja. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że trzeba wydać nieco więcej środków niż w przypadku rekrutacji własnych informatyków. Taki jest świat – za doskonałą jakość pracy trzeba słono płacić.

stats, trends

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wiemy, sukces naszego przedsiębiorstwa w ogromnej mierze jest również jest uzależniony od efektywności pracowników. Dobrana ekipa potrafi wyprawiać cuda. Ale rozumiemy także, że nie jest łatwo teraz wyszukać wykwalifikowanych pracowników, którzy będą rzetelnie wykonywali swoje powinności. W związku z ogromnym bezrobociem, tysiące ludzi poszukuje teraz jakiejkolwiek pracy. Bardzo trudno z takiego morza aplikacji wyłuskać właściwego kandydata.

W dodatku, rekrutacja pracowników wymaga od kierownictwa lub osoby za to odpowiedzialnej konkretnych kwalifikacji. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to taka banalna sprawa. Jeżeli nie mamy pojęcia o ludziach oraz nie zdobyliśmy szerokiej wiedzy z zakresu psychologii, możemy nie dać sobie rady z tym zadaniem. A przecież wraz z rozwojem działalności, do tego typu sytuacji będzie dochodzić bardzo często. Czy warto ryzykować przyjmowanie nieodpowiednich ludzi, by później znowu szukać od nowa?

serwer, it

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Stąd też warto zdecydować się na wynajem pracowników. Taką usługę ma w swojej ofercie firma Sii. Jest to świetna propozycja dla tych właścicieli firm, którzy są zmuszeni zatrudniać duże ilości osób nie posiadają czasu na prowadzenie procesu rekrutacyjnego. Całą niewygodną robotę wykonają za nich wybitni specjaliści. Trzeba jedynie określić nasze wymagania, tak aby firmą, z którą współpracujemy w tym temacie, wyszukała dla nas odpowiednich ludzi A gdy jakiś pracownik w rzeczywistości sprawdzi się w naszej firmie, mamy możliwość zatrudnić go już bezpośrednio u nas.

Outsourcing płac pozwala nam w jeszcze większym stopniu zminimalizować koszty związane z prowadzeniem interesu. Jest to bardzo często używane rozwiązanie w branży małych i średnich przedsiębiorstw. Wynajęcie firmy zewnętrznej do prac rozwiązanie umowy o pracę kadrowo- płacowych nie tylko może pomóc nam zagospodarować w inny sposób pieniądze, ale także nasz cenny czas. Można go nareszcie poświęcić na rozwój nowoczesnych rozwiązań albo kampanię promocyjną. Posiadamy również pewność, że naszymi fakturami zajmują się doświadczeni specjaliści. Powinniśmy wiedzieć, że firma zewnętrzna ponosi także część odpowiedzialności za wszystkie nieprawidłowości które wynikają z ich błędów.