Lustrzanka EOS 70D – aparat dla amatorów

przez | 9 lipca 2021
W dziale lustrzanek zadebiutował nowy produkt Canona – EOS 70D – adresowany do półprofesjonalistów. Model producenta, którego premierę ustalono pod koniec lata tego roku, zmienia swój prototyp– aparat EOS 60D i ma wielką okazję zostać potężnym przeciwnikiem dla asortymentu Sony i Nikona o zbliżonych parametrach użytkowych.

canon 70eos

EOS 70D to klasyczna lustrzanka cyfrowa z wygodnym gripem i charakterystycznym dla modelu 60D ułożeniem przycisków. Aparat Canona posiada jednak sporo nowych rozwiązań. Wyposażono go, m.in. w matrycę APS-C o rozdzielczości 20,2 MP i nowoczesną technologię Dual Pixel CMOS AF, która usprawnia pracę autofocusa, zarówno w zakresie filmowania oraz fotografowania , wykorzystując tryb Live View. Dodatkowo, model posiada czuły sensor oraz 14 bitowy procesor Digic 5+, zapewniający kreowanie fotografii w zakresach czułości ISO od 100 – 12800 i z szybkością siedmiu kl. w ciągu sekundy.

Niewątpliwie największym dokonaniem Canona w przypadku lustrzanki EOS 70D jest wbudowana matryca typu CMOS, w jakiej na pojedynczy piksel przypadają aż dwie fotodiody. Dzięki temu, przyszły właściciel aparatu osiągnie wiele lepsze efekty, zarówno w zakresie uzyskania pożądanej ostrości oraz niezrównanej jakości zdjęć.

Poza tym aparat EOS 70D, podobnie jak jego starszy brat, ma wmontowany rozchylany ekran LCD Clear View II o przekątnej 3 cale , co ułatwia fotografowanie z rozmaitych perspektyw i pod nietypowym kątem. Rozwiązanie, stosowane już w starszych typach lustrzanek, pozwala także na efektywne filmowanie (jakość Full HD). Testujący może skorzystać z obrotowych i dotykowych funkcji ekranu lub [OnePlus 7T Pro 12/256 GB] wizjera optycznego, który pokrywa aż 98 % kadru. Warto dodać, że innowacyjny system autofocus tworzy 19 punktów krzyżowych i jest przystosowany do fotografowania ruchomych obiektów z niebywałą ostrością. To sprawia, że aparat staje się niezawodny, np. w uwiecznianiu wydarzeń sportowych.

Najnowsza lustrzanka Canona została też wyposażona w funkcję Wi-Fi, ułatwiającą bezprzewodowe transmisje fotografii oraz zaawansowane tryby i filtry, dzięki czemu można w łatwy sposób tworzyć oryginalne obrazy.

Jak sądzisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na omawiany temat? Zapewne tak – przejdź po tym linku i odszukaj informacje tu.

Użytkownicy mają do dyspozycji aplikację EOS Remote, która jest kompatybilna ze smartfonami, co pozwoli im, m.in. na sterowanie rozmaitymi funkcjami aparatu, takimi jak: ISO, ekspozycja, wyzwolenie migawki czy ostrość.

EOS 70D to idealna oferta dla wszystkich, którzy szukają uniwersalnego aparatu z nieograniczoną ilością użytecznych funkcji. Dzięki temu każdy będzie mógł cieszyć się dobrą jakością obrazów i filmów również w nietypowych warunkach. Zaawansowany technologicznie EOS 70D to doskonały sprzęt dla każdego amatora, który będzie chciał poszerzyć własne zdolności w sferze fotografii krajobrazowej czy przyrodniczej.