Rock kiedyś i obecnie

przez | 22 lipca 2022
Muzyka rockowa przez wiele lat od momentu jej powstania bardzo się zmieniła i ciągle ulega zmianom. Od początku jednakże dzieliła się na mnóstwo różnych podgatunków, które różniły się od siebie mniej lub bardziej. W dzisiejszych czasach pojęcie rock, jest niezwykle rozległe i zawiera w sobie o wiele bardziej odległe od siebie style muzyczne.

Słuchacze tradycyjnego rocka, nierzadko nadal nie potrafią się pogodzić z faktem, że nazwa ta bywa używana przez grupy, które wydają się nie mieć nic wspólnego z ciężkim brzmieniem. Teraz charakterystyczne dla rocka gitary są niejednokrotnie zamieniane na elektroniczne brzmienia wytworzone przy pomocy komputerów, które jednak przyciągają wielu słuchaczy.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jednym z takich zespołów, który próbuje połączyć w swojej muzyce cięższe brzmienie ze współczesnymi trendami, jest z pewnością Muse. Tenże brytyjski zespół działający od niemal 20 lat, wciąż zdumiewa swoich słuchaczy nowymi pomysłami i niespotykanymi połączeniami. Dużo osób docenia Muse również za ich niezwykłe koncerty, które porywają ogromną energią członków zespołu.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy reklama nowy sącz tego opisu zapraszamy do następnego tekstu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozproszymy wszystkie Twe niepewności.

Z sześciu wydanych do dzisiaj albumów, najpopularniejsze stały się dwa ostatnie. Zagwarantowały im one nie tylko ogólnoświatową sławę, ale także bardzo dużo nagród oraz szacunek w świecie muzyki. Przykład Muse perfekcyjnie prezentuje zmiany w muzyce rockowej, która już zapewne nieodwołalnie podzieliła się na grupy hołdujące tradycyjnym brzmieniom i te poszukujące nowych rozwiązań.

Pośród zespołów należących do tej pierwszej grupy, z pewnością wybija się Coma. Tym razem zespół wywodzący się z Polski, który niemalże z dnia na dzień uwiódł swoim mocnym graniem tysiące wielbicieli dobrego rocka.

Zespół Coma powstał już w 1998 roku, jednak ich pierwszy album usłyszeliśmy dopiero kilka lat później. Bardzo ważnym i niesamowicie charakterystycznym elementem wizerunku grupy jest wokal, który zwraca uwagę słuchaczy. Zespół Coma uzyskał uznanie nie tylko słuchaczy lecz także innych muzyków, dzięki czemu został wyróżniony wieloma ważnymi nagrodami. Co ciekawe ostatnio grupie udało się także wydać album anglojęzyczny, co tylko świadczy o jego klasie.