W obecnych czasach nie tylko komputer stosuje się do surfowania po sieci.

przez | 24 maja 2022
Powszechne stały się też smartfony oraz tablety, na jakich z powodzeniem możemy przeglądać portale internetowe, toteż mobilne strony to dzisiaj wymóg każdej firmy, która pragnie poszerzać grono klientów i dawać możliwość wygodnego dostępu do informacji, które upowszechniają.

Przekonajmy się, jakie walory powiązane są z powyższym rozwiązaniem.Należy rozpocząć od tego, że strona mobilna stworzona jest jedynie pod mobilne urządzenia, ponieważ ma odmienną grafikę, sposób nawigowania, a także domenę – wszystko dostosowane do mniejszych wymiarów ekranu – dlatego też nie może wyglądać jak wersja standardowa.

Przejdź do opisu, który umieściliśmy pod tym linkiem i czytaj także na ów temat, który najwidoczniej Cię zaintrygował. Nie wahaj się!

Centralnym warunkiem strony mobilnej jest jej momentalne ładowanie po rozpoznaniu, że użytkownik wszedł na nią z urządzenia przenośnego. To misja programistów pilnujących wdrożenia nowego kodu. Co zatem zyskuje zainteresowana osoba?

Nokia X7

Autor: Nokia
Źródło: Nokia

Nade wszystko wygodę przeglądania, gdyż strona automatycznie dopasowując się do ekranu nie zmusza do ciągłego przesuwania palcem treści i powiększania jej, gdyż inaczej ciężko byłoby cokolwiek przeczytać. (Zobacz co to handel mobilny). Czcionka jest odpowiednia do ekranu, a nagłówki stosownie zmniejszone, by nie zasłaniały nam całego widoku. Tak samo uszczuplone są pliki graficzne, które na normalnej stronie mogą zajmować nawet cały ekran. Dzięki temu cały serwis ładuje się dużo szybciej, niż gdybyśmy chcieli wejść na desktopową wersję strony z telefonu. W dodatku strony mobilne są prostsze do wdrożenia, gdyż istnieje sporo gotowych szablonów, które można wykorzystać na swoim serwisie i znacznie przyspieszyć wszelkie działania. Oprócz tego nie ma problemu z zamieszczeniem witryn wyżej w wynikach wyszukiwania, bowiem wyszukiwarki bez trudu rozpoznają mobilne strony.

Nie da się ukryć, że dobrze jest zoptymalizować swoje strony do wersji mobilnej oraz ułatwić użytkownikom komfortowe korzystanie z naszych portali, co jest niesłychanie istotne w przypadku sklepów internetowych. Konsument mający pozytywne doświadczenia chętnie wróci do naszego sklepu oraz dokona następnych zakupów aniżeli osoba, która z wysiłkiem kliknęła w wybrany produkt i umieściła go w koszyku. Dobrze jest przemyśleć to rozwiązanie.

Więcej na