Nic nie wywołuje w mężczyznach – a bardzo często też w kobietach – tak silnych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny

przez | 10 lipca 2021
Piłka nożna to sport lubiany w wielu państwach. Nic nie wzbudza w mężczyznach – a coraz częściej też w kobietach – tak wielkich emocji, jak rozgrywki ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozrosła się błyskawicznie, powstała spora ilość klubów, które ze sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w których piłka nożna gra pierwsze skrzypce są oczywiście Włochy, słynące z utalentowanych piłkarzy. Tamtejsze drużyny odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi państwami. Nie należy się dlatego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego względu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednakże rzeczywiście skromne, jako że prowadzili po prostu sklep z gazetami, jaki szybko zaczął się rozwijać. Dzisiaj, firma ma formę międzynarodowego imperium o zróżnicowanym zakresie działania.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się sprzedawaniem popularnych komiksów, które ciągle są uwielbiane przez osoby na całym świecie. W asortymencie można jednak znaleźć też naklejki oraz karty z piłkarzami, z których przedsiębiorstwo jest najbardziej znane. Przykładem może być między innymi album Panini 2014 obejmujący kolekcję elementów nawiązujących do rozgrywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, które dla całego świata były niezmiernie ważnym wydarzeniem. Album Panini Brasil zawiera karty z piłkarzami drużyn, które brały udział w mistrzostwach. Odszukać w nim można także precyzyjne w najdrobniejszych szczegółach naklejki, prezentujące na przykład godła określonych drużyn piłkarskich. Jest to więc propozycja głównie dla fanów tego sportu, którzy interesują się też jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma dalej świetnie się rozwija, a jej działania skupione są najczęściej na rynku piłki nożnej – zamów karty i album Panini z Mistrzostw Świata. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo składające się z kilku działów. Co więcej, trudni się dystrybucją tych wyrobów, jakie tematycznie skorelowane są z tą dyscypliną sportową.

Jeśli masz ochotę poznać jeszcze inne wiadomości na prezentowany tutaj wątek, to sprawdź to ważne omówienie – ono też jest warte uwagi.

Strefa wpływów grupy działa nie tylko we Włoszech, ale również na terenie innych państw, gdzie piłka nożna jest powszechna, a wszystkie rozgrywki gromadzą tysiące fanów przed telewizorami i na stadionach. W Polsce także można znaleźć proponowane przez firmę albumy. Są one bez problemu dostępne, oczywiście w internecie.