Dziesiąta edycja niesamowitych gier rodzinnych

przez | 15 marca 2022
Mortal Kombat X to dziesiąta wersja popularnego łańcucha brutalnych bójek. Dwoje wojów, wyłonionych z puli składającej się z tak ikonicznych postaci, jak Raiden, Scorpion czy Sub-Zero, spotyka się na scenie w jakiejkolwiek nierealnej krainie i toczy krwawą walkę na śmierć i życie, który często wieńczy niesamowite okrutne spotkania. Bawić się można w trybie jedno, jak też i wieloosobowym.

gry na Xbox

Autor: jstyle.de
Źródło: http://www.flickr.com
Fabuła mortal kombat x toczy ćwierć wieku po zdarzeniach z dawnej gry, dlatego niektórzy wojowie zniknęli, a ich miejsce zajęły nowe osoby (jak chociażby Cassie Cage, córka Johny’ego i Sonyi). Co więcej, każdy z zawodników występuje dzisiaj w kilku wariantach, różniących się między sobą użytkowaną taktyką i formą walki.

The New Order to następna wersja popularnej serii pojedynczych kanonad. W nowym wydaniu Wolfensteina wcielamy się ponownie B.J. Blazkowicza, jankeskiego bohatera wojskowego. Historia gry zaczyna się jeszcze podczas II wojny światowej, lecz szybko przenosi się do lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. W tej opcjonalnej odmianie realności hitlerowcy zwyciężyli II wojnę światową przy pomocy Wunderwaffe (niem. cudowna broń) i przechwycili kontrolę nad całym globem, rozpoczynając tytułowy nowy cykl. Blazkowicz ponownie chwyta za broń, aby zmierzyć się ze swoimi trwałymi przeciwnikami. Kampania w The New Order opowiadająca o losach Blazkowicza rozgrywa się również w różnych zakątkach Europy, popularny chwat zawitał nawet do Polski.

Jeśli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, oferta (https://lemans.pl/) prezentuje szczegółowo ciekawe tematy, które okażą się niezwykle absorbujące.

Sporo oryginalnych szczegółów ukazało się w samej rozgrywce.

Zacznijmy od tego, że Blazkowicz może korzystać z narzędzia do przecinania obiektów, posłużyło ono kreatorom do wykonania łatwych szarad środowiskowych. W sprawie strzelania, twórcy postawili na żywość ognia, gdyż każdy z karabinów i rewolwerów jest mocny. Dodatkowo The New Order wprowadza system używania dwóch pukawek równocześnie, ukrywania się za osłonami i robienia wślizgów. Ukłonem w stronę świetnych wersji serii jest konieczność nagromadzania apteczek z życiem i kufrów z uzbrojeniem, bez śmigania po mapie grający zbyt długo nie przetrzyma.

The New Order kładzie nacisk na chłodniejsze wizualnie nastroje, którym wtóruje stonowana elektroniczna ścieżka dźwiękowa. Gracz będzie zmuszony stać się ułamkiem tego strasznego świata i spełnić nieprawdopodobną kontrofensywę na przestępczy ustrój nazistów. Jedynie gracz posiada w sobie dość bohaterstwa, by przeciwstawić się nieprzezwyciężonej armii robonazistów i gigantycznych superżołnierzy. Wyłącznie ty zdołasz ujarzmić Trupią Główkę i przekształcić nurt historii.