Na co zwrócić uwagę wybierając piłkarzyki lub stół do bilarda?

przez | 10 lipca 2021
Prawie każdy facet chciałby posiadać w swoim domu piłkarzyki. Dają one fajną rozrywkę w towarzystwie znajomych oraz beztroską rozrywkę. Stół z piłkarzykami nie zajmuje wiele miejsca, dlatego też można go położyć dosłownie wszędzie. Cieszą się one również dużą sławą w barach, pudach czy też świetlicach.

piłkarzyki

Źródło: http://www.vivafitness.pl/
Piłkarzyki można rozdzielić na zarobkowe oraz rekreacyjne. Różnią się one tym, że te zarobkowe mają wrzutnik na żetony lub drobne. Kiedy zdecydujemy się na nabycie takich piłkarzyków trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych drobiazgów. Po pierwsze świetnie by było, by w górnej części stołu zawierały one szklaną taflę. Dzięki niej zwiększa się komfort zabawy oraz chroni ona sprzęt przed rychłym zniszczeniem.

Czy chcesz bardziej zbadać opisywany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, bez grymasów kliknij tu, żeby przeczytać więcej na tej stronie (http://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-ochronne/siatki-na-antresole.html)!

Tutaj oferta: graj w piłkarzyki. Istotne jest również światło. Musi być ono doskonale dobrane to znaczy tak, ażeby nie oślepiało graczy oraz było odpowiednio jasne. W przypadku, gdy oprócz osób dorosłych z piłkarzyków będą korzystać też dzieci warto nabyć takie, które posiadają teleskopowe pręty. Dzięki temu wypychana rurka nie wychodzi na druga stronę i nie spowoduje urazu gracza z przeciwnej drużyny.

granie w bilard

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

Prócz piłkarzyków powszechnym pragnieniem panów są też stoły bilardowe. Tutaj już trzeba mieć sporo wolnej przestrzeni, aby się zmieścił, nie przeszkadzał i zwłaszcza, aby można było bez przeszkód grać. Również ważne jest to, z czego został skonstruowany a co za tym idzie, jaka jest jego waga. Te wyprodukowane z najwyższej jakości mogą posiadać wagę osiągającą aż 500 kilo, dlatego też są stabilne podczas zabawy. Trzeba, więc się sprawdzić czy konstrukcja domu utrzyma takie obciążenie. Kolejnym ważnym szczegółem jest sukno. Im mniej jest ono kosmate tym szybszy i bardziej precyzyjny jest ruch bili. Prócz stołu istotne też są elementy do niego. Trzeba kupić kije bilardowe, które pochodzą od popularnych producentów. Jednakże, kiedy jesteśmy osobami, które dopiero zaczynają swoją historię z bilardem świetnym rozwiązaniem są tańsze modele. Niekiedy takie akcesoria jak właśnie kije bilardowe, trójkąt, kreda oraz komplet bill załączane są do stołu. Zobacz także inne ciekawe propozycje: link.