Wspaniała pamiątka na całe życie dla naszej pociechy – oto pomysł

przez | 5 października 2021
Jedną z bardzo trudnych sesji jest sesja zdjęciowa z małym brzdącem. Choć dzieci to świetny temat do robienia zdjęć to praca z nimi bywa potwornie męcząca. Niestety maluch nie zawsze jest w stanie zrozumieć to, co do niego mówi fotograf. Zdarza się tak, że zamiast cudnie się uśmiechnąć zaczyna płakać. W takim wypadku fotograf ma spory problem.

Z tego powodu najczęściej ktoś bliski dziecku jest w pobliżu. Powinniśmy sprawić, by sama sesja dla dziecka okazała się zabawą, w takiej sytuacji zdjęcia (Fotomontaż zdjęć) wyjdą rzeczywiście fenomenalnie. Fotografia dziecięca wiąże się z całkiem z innym sposobem współpracy z osobą fotografowaną Musimy znaleźć na dziecko sposób. Któreś dziecko będzie musiało najpierw oswoić się ze studiem, a inne dziecko od razu zacznie pozować. Z tego powodu tak ważne jest, żeby rodzice wytłumaczyli dziecku, co powinno zrobić albo chociażby, żeby umieli malcem pokierować, tak by fotograf mógł otrzymać wymarzony efekt, czyli dobre nierozmazane zdjęcie. Czasem by osiągnąć taki rezultat musimy pracować z maluchem nawet parę godzin. Niestety jeśli po dłuższym czasie fotograf ma nadal tyle samo energii, to dziecko często jest znużone tym, co wokół niego się dzieje i w takim momencie naprawdę trudno o dobre zdjęcie.

Być fotografem, to pracować z ludźmi w różnym wieku

Ubranka na wyjątkowe okazje

Autor: Ceremony
Źródło: Ceremony

Każdy, kto zaczyna swą przygodę z fotografowaniem marzy o niepowtarzalnych fotkach. Jednak prawda jest taka, że często całkiem zdawać by się mogło zwyczajne zdjęcie rozczula odbiorcę. Bardzo często rozczulają nas na zdjęciach dzieci. Malec to ten typ modela, który swą szczerością rozkłada wszystkich na łopatki. Fotograf dziecięcy może też zrobić sesje dopiero, co narodzonym dzieciom, ale również większym maluchom. I o ile bobas robi, co mu się podoba, czyli leży, o tyle większe dziecko dobrze byłoby gdyby słuchało rad fotografa. Jest to często dość skomplikowane, bo dzieci są specyficzne, więc żywot fotografa nie jest najłatwiejszy. Zrobienie dobrego zdjęcia wiercącemu się trzylatkowi wręcz graniczy z cudem. Jednak dobrze jest wyruszyć z naszym maluchem na taką zawodową sesję zdjęciową. Dzięki temu nasza pociecha będzie miała pamiątkę na całe życie.