Najlepszy sprzęt sportowy do domu

przez | 6 czerwca 2022
Zwykle jest tak, że nie mamy chęci wybrać się z domu, aby zrobić coś dla kondycji. Nawet gdy mamy siłownię na własnym osiedlu, wydaje się to ogromną ekspedycją. Należy zapakować odpowiedni strój, ręcznik, nie zapomnieć o napoju izotonicznym i jeszcze kilka innych. Kiedy jesteśmy w takiej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem paru sportowych sprzętów do domu. Wówczas będziemy mieli możliwość by zadbać o dobrą kondycję nie ruszając się z własnych czterech kątów.

Dobrze jest pomyśleć o urządzeniach, które pozwalają na ćwiczenie co najmniej kilku partii mięśni i poprawiają ogólną kondycję. Hantle się przydadzą, ale o wiele lepszym rozwiązaniem będzie przykładowo orbitrek. Tutaj produkty Kettlera. Umożliwia zachowanie kondycji, rozwija mięśnie nóg, grzbietu i brzucha – jedno urządzenie, a tak wiele możliwości. Zbliżony rezultat można uzyskać na bieżni, ale naturalnie nic nie zastąpi joggingu na wolnym powietrzu. Jeśli jednak mamy ruszać się w domu albo nie ćwiczyć wcale, to absolutnie lepsze jest to pierwsze rozwiązanie.

Sprzęt sportowy do domowej siłowni należy wybrać z uwagą. Przede wszystkim, ważna jest wielkość. Kiedy spojrzymy dla przykładu na bieżnie uświadomimy sobie, że mogą być wielkie, zatem wydzielenie w mieszkaniu miejsca na tego typu sprzęt może być niełatwe. Gdy odpowiednio poszukamy spokojnie wynajdziemy dużo mniejszych rozmiarów bieżnie mechaniczne. Dopytajmy sprzedawcy w sklepie sportowym, jaki model poleca do domowego użytku. Odkryj produkty marki Kettler: link.

Można poszukać też maszyn, które można łatwo rozłożyć, np. rower wypożyczalnia nart białka tatrzańska kotelnica treningowy wtedy nie będziemy mieć kłopotów z przechowywaniem. To oczywiste, ławka do brzuszków albo orbitrek nie zawsze pasują do wystroju wnętrza w salonie. Sprawdzajmy jednak solidność łączenia elementów. To niezwykle istotne, żeby w czasie ćwiczeń nic się nie poluzowało i nie odkręcało. Wówczas będziemy mogli bezpiecznie ćwiczyć.

To niezwykle ważne, ponieważ to oczywiste – nic tak nie zniechęca do ćwiczeń jak ból i uszkodzenie mięśni czy stawów. Gdy przypadkiem skręcimy kostkę, zwichniemy rękę, czy nawet nabijemy sobie ogromnego sińca spadając z orbitreka, albo uderzając się o ławkę do ćwiczeń, jest prawie pewne, że zarzucimy ćwiczenia. Zwykle dzieje się tak, że osoby, które wyrządziły sobie krzywdę nie wracają do aktywności już nigdy. Z tego powodu tak ważne jest bezpieczeństwo. Naturalnie musimy też uważać na ilość i sposób wykonywania ćwiczeń. Jeżeli nie mamy pewności czy robimy to właściwie – zapytajmy trenera.