Jakie gry na komputer związane z historią będą najodpowiedniejsze?

przez | 6 października 2021
Mówi się, że aktualnie gry komputerowe są do tego stopnia powszechne, że odciskają piętno na całych pokoleniach. Trwają cały czas dyskusje o tym, czy granie jest niebezpieczne i czy jest w stanie dać jakieś pozytywne skutki. Bardzo często podejmuje się temat zbyt długotrwałego i nagminnego grania przez dzieci i młodzież i skutków z tego wynikających. Poza negatywnymi skutkami jest jednak całkiem dużo korzystnych, które występują w zależności od rodzaju gier, który jest preferowany.

gra komputerowa

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji dużej liczby gier przykładowo ćwiczony jest refleks i podwyższa koncentracja. Z kolei stosunkowo specyficznym rodzajem gier są te, które w swojej treści nawiązują do wydarzeń historycznych. Tego rodzaju gry (automaty do gier sprzedaż) starożytność czy inne okresy historyczne przyjmują za tło następujących tam wydarzeń. Oczywiście pod tym względem ważne jest, by wiernie oddana była prawda historyczna, przynajmniej do pewnego poziomu. Jeżeli ten warunek jest spełniony, gra nabiera cech edukacyjnych i może dać pozytywne skutki.

Gry na przeglądarkę

W ostatnim czasie wzrosło powodzenie tak zwanych gier online. Jak sama nazwa wskazuje, są to tego rodzaju gry, do których potrzeba zazwyczaj jedynie połączenia z siecią i zainstalowanej przeglądarki WWW. Popularność ta bierze się w pierwszej kolejności z faktu, że gry tego rodzaju zazwyczaj są bezpłatne. Aspekt ten w sytuacji wygórowanych cen gier standardowych ma ogromne znaczenie, szczególnie dla najmłodszych graczy, którzy nie posiadają swoich oszczędności. Do gier tego typu także zaliczają się takie, których akcja rozgrywa się w minionych epokach. Przykładem może być taki tytuł jak Goblin Keeper.

Ważna jest przede wszystkim strategia

gra na komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo wiele gier, niezależnie od tego czy są one osadzone w historii, czy gry całkowicie fantastyczne, swoje zasady opierają w pierwszej kolejności na logicznym myśleniu i planowaniu. Ich częstym elementem jest na przykład planowanie armii czy budowanie miast, co wymaga rozsądnego gospodarowania środkami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (czytaj dalej), akcja ma miejsce w starożytności. Gracz musi tu wybudować i utrzymać miasto w okresie starożytności. Popularność gier tego typu stale rośnie.