Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

przez | 23 listopada 2021
Każdy z nas wie, iż jest naprawdę dużo głównych nurtów muzycznych i jednocześnie także multum ich odmian, jednak przeważnie dzieje się tak, iż większość z nas ma własny ulubiony gatunek i zazwyczaj uczepiamy się go tak zdecydowanie, iż nawet nie pragniemy zwracać czasu na pozostałe gatunki. A przecież mimo upływu lat i pojawiania się co chwilę to nowych wykonawców pokazuje się, że blues jest ciągle bardzo modny oraz choć z pewnością jego brzmienie odmieniło się od tego pierwotnego, to jednak mnóstwo ludzi nadal słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Ciągle się zmieniaTrzeba powiedzieć, iż blues to przeważnie dźwięki gitary, jak i również harmonijka ustna. Oczywiście te brzmienia się trochę zmieniają, znacznie częściej są dopisywane wersy hip hopu czy rocka, jednak ten najistotniejszy element praktycznie jest taki sam. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż te utwory przeważnie są smutne i melancholijne, mówią o relacjach damsko-męskich, ale także nierzadko odnoszą się do aktualnych sytuacji społecznych i politycznych.

Znanych jest wielu wykonawcówJasne że jak zawsze to się odbywa są ludzie, którzy nadali taki a nie inny rytm temu gatunkowi. Rozpoczęło się od śpiewów Afroamerykanów z południa USA, później w latach 30. istotny był Pete Johnson, w latach 60. najmocniej rozpoznawany był Alexis Korner.

Zaciekawiony zagadnieniem? Czytaj o nim więcej. W tym celu użyj adresu (https://www.bscav.eu/streaming-online/), jaki przeniesie Cię na serwis! Zapraszamy!

W Polsce jednym z najlepiej poznanych grup prezentujących blues rock jest zespół Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, albo Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Festiwal pokazuje wyraźnie, że blues jest niesamowicie ważnyKiedy zastanawiamy się, albo w ogóle w Polsce ten gatunek jest słuchany, to z pewnością należy opowiedzieć o tym, iż jest u nas w Katowicach prowadzony festiwal Rawa Blues, na którym mają szansę się przedstawić tak polscy, jak i zagraniczni wykonawcy. A to znaczy, iż mimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie umiera, ale wręcz odwrotnie, pojawiają się coraz to inni twórcy, którzy chcą przyczynić się do jego niezniszczalności, a o tym że im się to udaje może świadczyć fakt, że jest znacznie więcej słuchaczy tego gatunku.