Co wolno powiedzieć na temat korzyści i wad grywania w gry komputerowe?

przez | 10 lipca 2021
Gry komputerowe są dziś nadzwyczaj częstym i popularnym tematem. Co krok słyszymy o tym, że na rynku pojawiła się jakaś nowiuteńka gra. Sporo osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się dzisiaj bardzo wiele, między innymi często poruszaną tematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić osoby, które twierdzą, że gry komputerowe są wyłącznie szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie walory i minusy rzeczywiście niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wartości to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i kształtują nasz umysł. Uczą też strategicznego myślenia. Poza tym nie zapominajmy o tym, że istnieje dużo gier logicznych oraz edukacyjnych, które na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, wspomagają w nauce języka obcego i tak dalej. W dodatku granie w gry komputerowe jest także znakomitą zabawą i może być nadzwyczaj atrakcyjnym hobby. Multum osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i z pewnością nie ma nic w tym złego. A właśnie gry oraz zbieranie przeróżnych akcesoriów i gadżetów do gier może się okazać równie interesującym zainteresowaniem (tutaj można zobaczyć przykłady: gadżety idealne dla graczy).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą także kilka wad. Dzisiaj możemy odnaleźć sporo niezwykle brutalnych gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeśli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych.

Sądzisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta (https://www.scenariuszzycia.pl/), ponieważ odnosi się do podobnej problematyki.

Ogromnie łatwo jest zatracić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, więc dzienne granie przed komputerem po kilkanaście godzin na pewno nie jest słuszne. A nie trudno zgubić rachubę czasu, zwłaszcza jeżeli gracz posiada specjalny i dobry sprzęt, który niemal zastępuje mu życie w realu. Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu – kliknij po więcej.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem częstokroć mają problemy z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od rzeczywistego świata. Wobec tego grając w gry komputerowe niesłychanie istotne jest zachowywanie umiaru, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Należałoby także wybierać wartościowe gry, takie jakie mogą nas czegoś nauczyć i są interesujące, a nie wyłącznie popularyzują przemoc i nienawiść do innych osób.