Ewolucja systemów ERP w przeciągu ostatnich lat

przez | 3 września 2021
Nowoczesne przedsiębiorstwo chce funkcjonować szybko i wydajnie, i dokładnie tak samo podejmować decyzje. Bardzo pomocne stały się w tym zaawansowane pakiety oprogramowania, coraz bardziej popularne systemy ERP dzięki którym można usprawnić codzienne funkcjonowanie firmy, jak również specjalistyczne programy, dzięki którym można wykonywać skomplikowane analizy albo zarządzać jakimiś ważnymi dla działania firmy procesami.

oprogramowanie

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

Produkty ERP ewoluowały w ciągu ostatnich dwóch dekad, stając się wydajnymi narzędziami do ewidencji i rejestracji praktycznie wszystkich informacji, które są w firmie potrzebne.

Jeśli pragniesz być na bieżąco w tym zagadnieniu, to przyda Ci się solidna treść (https://it-solve.pl/software-house-lodz/). Wyszukasz ją pod zaznaczonym tutaj linkiem. A jeśli będziesz miał komentarze, z przyjemnością na nie odpowiemy!

Podstawą jest w takich systemach z reguły moduł gospodarki magazynowej i sprzedaży, wraz z księgowością i finansami, a do tego, według bieżących potrzeb, uruchomić można inne moduły, takie jak kadrowo-płacowy czy rozliczenie produkcji. Wiele rozbudowanych systemów tego typu, takich jak na przykład SAP is-utilities funkcjonuje w firmach z całego świata, a przy ich produkcji i konfiguracji zatrudnia się wielu wysokiej klasy specjalistów.

Uruchomienie takiego systemu w dużym przedsiębiorstwie to proces zajmujący niekiedy kilkanaście miesięcy wytężonej pracy. W pierwszej kolejności muszą być w to zaangażowani pracownicy przedsiębiorstwa, w którym system będzie uruchomiony, a z drugiej konsulting SAP biorący odpowiedzialność za właściwe skonfigurowanie wszystkich modułów.

Jeżeli myślisz, że prezentowany tekst jest ciekawy, prędko zobacz ponadto szczegóły tutaj (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/outsourcing-programistow/), wtedy na pewno zapamiętasz więcej danych.

W przypadku

oprogramowanie

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com

największych producentów programów ERP sam system sprzedawany i licencjonowany jest niezależnie, a wdrożeniami mogą się zajmować wyspecjalizowane firmy.

Dzięki temu, że niezależni konsultanci zajmują się całością spraw związanych z konfiguracją i późniejszym utrzymaniem ERP, to mogą doskonale poznać swojego klienta i jego jego oczekiwania i zawsze proponować najlepsze dla niego rozwiązania. W wielu przypadkach może zajść potrzeba rozwoju podstawowych modułów o rozwiązania typowe dla obszaru działania czy nietypowe potrzeby zamawiającego. Niekiedy mogą się tym zająć tym pracownicy z firmy realizującej wdrożenie, a jeśli dana modyfikacja może się przydać dla innych klientów, to czasami zadania tego podejmuje się sam producent systemu.