Dla jednych to interesujące, dla innych okropne czasy. jak pogodzić te dwa światy? Wychodzi na to, iż jest to mało realne

przez | 6 kwietnia 2022
Dawniej to były czasy – rzekła babcia do wnuczka. Był to jej komentarz gdy ten nie wychodził nigdzie przez kilka dni. Siedział tylko przed komputerem, lecz babcia nie miała pojęcia, czym on tam się zajmuje. Mogła dostrzec tylko jakie światła, błyski, no i słyszała wybuchy, jakieś niezrozumiałe słowa. W rzeczywistości wnuczek jest fanem gier komputerowych, ale babcia nie może tego rozumieć ponieważ jest przedstawicielką zupełnie innego pokolenia. Dawniej by nie nudzić się w domu każdy bawił się na dworze. Dzisiaj jest zupełnie inaczej.

granie

Autor: Manuel Cernuda
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze kilka lat temu, ale jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy komputery może i były, ale niezbyt zaawansowane, a z drugiej strony tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić, na dworze odbywało się wszystko. Były randki, spotkania, zabawy, gry… Nikt nie myślał o siedzeniu w domu, gdyż na zewnątrz było tak pięknie, że chciało się bawić się tam jak najdłużej. Kiedyś za karę uważano konieczność pozostania w domu, dzisiaj jako karę można uznać wychodzenie na dwór. Nic w tym jednak dziwnego. Rozwój technologii i internetu oferuje tak wiele wspaniałych rozwiązań, że trudno tej opcji się oprzeć.

Przecież coraz to nowe portale społecznościowe potrafią nas bardzo zaangażować, a czas mija tak błyskawicznie, że nawet nie wiemy, jak to się dzieje. Jeśli zaś nie mamy ochoty na portale społecznościowe może pograć w gry, na przykład w przeglądarce – darkorbit ogame (pełna lista) czy gry wyścigi lub na jakiejś konsoli. A jest ich sporo, dlatego jeśli jedna się znudzi, to zaraz możemywypróbować kolejną. Gdyby nam się to jednak nie spodobało, to zawsze pozostaje serfowanie po internecie. Niektórzy myślą o tym bardzo poważnie, a mianowicie, czy zjawisko to jest zjawiskiem pozytywnym. Co to oznacza dla dzieci, młodzieży i dorosłych? Wiadomo, ze najbardziej narażone na to dzieci, ale i młodzież z dużą częstotliwością korzysta z tych dobrodziejstw.

granie

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Dorośli raczej prezentują inne pokolenie, choć niektórzy zaciekawieni także potrafią w coś się „wkręcić”. Ogólnie, to nie ma się, czego obawiać, jednym rozwiązaniem dla dziecka, które zbyt dużo czasu siedzi przed monitorem, jest zachęcenie do wyjścia na dwór.

Będzie nam miło, jeżeli zarezerwował kilka bezcennych minut i przeglądnął kolejny tekst na podobny temat. Pod widniejącym linkiem oczekuje na Ciebie kolejny link (https://l-express.pl/szkola-jazdy-winogrady).

Nie zmusimy go jednak do tego, kiedy sami będziemy siedzieli przed telewizorem. Najlepsze wyjście to świecenie przykładem, tylko jak mamy wolny czas powinniśmy gdzieś pojechać, żeby pochodzić, na przykład po lesie. Zresztą, wieczorny spacer to już duży plus.