Najcudowniejsze słuchowisko w Polsce.

przez | 26 stycznia 2022
Istnieją takie audiobooki, które powinno się przesłuchać. Istnieją tacy twórcy, jakich utwory doskonale się do tego nadają. Pewnym z taowych jest Andrzej Sapkowski a także jego „Boży Bojownicy„. Premiera owego słuchowiska odbyła się 8 października 2012 roku i jest na chwilę obecną superprodukcję następnej części Trylogii Husyckiej, jak nieoficjalnie nazywa się trzy powieści fantastyczno-historyczne Andrzeja Sapkowskiego.

audiobooki

Autor: Dave Crosby
Źródło: http://www.flickr.com

Najpiękniejszy oraz niepowtarzalny audiobook w całej Europie, bo został stworzony jako spektakl, pełen niezwykłych dźwięków, które oczarują wszystkich. Uczestniczy w nim aż 190 aktorów, natomiast tylko nagrania trwały siedem miesięcy. Produkcja gotowej wersji trwała pięć miesięcy. Słuchowisko [jak ] zebrało całą śmietankę polskich muzyków, między innymi Lesława Zurka, Krzysztofa Wakulińskiego, Magdalenę Różczkę, Adama Ferency, Jacka Lenartowicza.

O samym słuchowisku można powiedzieć, iż tłem do zajść w nim zamkniętych są wojny husyckie. Główną postacią jest Reinmar z Bielawy, a słuchowisko Boży Bojownicy jest kontynuacją „Narrenturm” z 2009 roku. Są to audiobooki, które nazywane zostały spektaklami muzyki oraz wyobraźni. Ich reżyserem jest Janusz Kukuła, twórca wielu sztuk w Teatrze Narodowym oraz paru szczególnie popularnych hitów.

To super, że masz chęć zdobyć więcej informacji na to zagadnienie. Wówczas przejdź na kolejną stronę (http://www.masters.com.pl/), a dowiesz się rozmaitych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

Dźwięk stworzył Adam Skorupa, często honorowany nagrodami kompozytor. Jeżeli chodzi o koszty audiobooka w sumie, to są takie, jak koszt za jeden odcinek popularnego serialu.

audiobooki

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Samo słuchowisko trwa 24 godziny. Osoby, które go kupiły chwaliły za oryginalność, spektakularność. Oprócz tego można nadmienić o tym, iż cenne jest każdych pieniędzy. Dużo ludzi prezentuje go także jako majstersztyk. Recenzenci przemawiają również, że jest to najlepszy audiobook, który do tej pory słyszeli. Nie bez znaczenia w tym jest to, iż to specyficzne takie działanie na całym świecie, w którym bierze udział tyle ludzi. Niewątpliwie dorasta temu tylko BBC, lecz ich artykuły są znacznie mniejsze. Osoby, które uwielbiają audiobooki z pewnością powinny usłyszeć tego mistrzostwa. Nie rozczarują się, to na pewno.