Jak ochronić majątek swojego przedsiębiorstwa?

przez | 10 lipca 2021
Codziennie firmy w Polsce tracą duże pieniądze w efekcie wszelakich przestępstw, naturalnie mowa tutaj o złodziejstwie. Wiadoma kwestia: co prawda złodziejstwo to nie jest bardzo duży problem naszego kraju, w rankingach wcale nie jesteśmy na wysokich pozycjach jeśli w rachubę wchodzą przestępstwa tego typu, lecz można powiedzieć, że najczęściej źle chroniona firma jest bardzo narażona na straty!

są narażone na tego typu zjawiska. Należy zatem się zabezpieczyć przed złodziejstwem.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy opublikowane na tej witrynie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło (https://hagerhome.pl/narzedzia-online/e-katalog-app/), które użyto do stworzenia tego artykułu.

No dobrze, ale co takiego robić? No cóż, okazja często czyni przestępcę! Większość ludzi cechuje się wielką uczciwością, lecz czy faktycznie taka firma, w której nie ma kamer nie będzie działać na mało uczciwych jak płachta na byka? A więc warto wstawić kamery przemysłowe, ponieważ jeśli jakiś potencjalny złodziej ujrzy monitoring, będzie obawiał się zaryzykować. Nawet jeżeli faktycznie dojdzie do kradzieży, mamy do dyspozycji nagranie, które moglibyśmy przekazać funkcjonariuszom policji, bardzo realne, że złapią złodzieja.

Jednakowoż już zamieszczanie tego typu nagrań w Internecie, przykładowo na Youtube, dozwolone wedle polskiego prawa nie jest. Naturalnie rabuś pewnie nie odda sprawy do sądu, ale jakby nie patrzeć łamanie prawa wskazane to raczej nie jest. Kiedy ogląda się nagrania w Internecie, bardzo wyraźnie widać, że w wielu przypadkach przedsiębiorcy niby inwestują kasę w kamery, lecz cóż z tego jeżeli twarze są praktyczne nie do poznania? Niech kamera długopis z kamerą nie będzie wyłącznie jakimś straszakiem, zapewne warto zapłacić trochę więcej za kamery do monitoringu, lecz no przynajmniej mieć potem porządne dowody, które teoretycznie można nawet przekazać sądowi. Najbardziej odpowiednie kamery to takie, które najzwyczajniej w świecie pozwalają od razu wszystko obejrzeć na komputerze. Dzięki właśnie tego typu technologiom można lepiej doglądać własny biznes. Mamy biznes w Warszawie czy Szczecinie, ale aktualnie jesteśmy w Szwecji albo na Kubie? Cóż, wszędzie jest dostęp do Internetu, a więc będziemy mieli okazję monitorować swoją firmę na bieżąco, z każdego miejsca na kuli ziemskiej.