Aplikacje komputerowe tak upraszczają prowadzenie księgowości, że możemy zrezygnować z zatrudnienia dodatkowego pracownika

przez | 10 października 2021
Uruchomienie własnej działalności gospodarczej trzeba dobrze przekalkulować. Najpierw udajemy się do skarbówki celem załatwienia formalności, a potem szybko poszukujemy księgowej, która profesjonalnie zajmie się naszymi fakturami. Jednak kiedy pragniemy prowadzić jednoosobową działalność, wówczas nie widzimy potrzeby generowania nowych kosztów i poszukujemy alternatywnego wyjścia z sytuacji.

Jednym z nich jest samodzielne prowadzenie spraw księgowych, co może nieco przerażać panie, które w zawodówce miały na świadectwie dwóję z matematyki. Na szczęście renesans techniki, i co za tym idzie, bardziej intuicyjne oprogramowanie komputerowe służące wszystkim pracownicom księgowości, daje szansę nawet tym najmniej zorientowanym na to, aby na własną rękę zająć się swoimi rozliczeniami.Mała księgowość, czyli np. KPiR jest używana w tych przedsiębiorstwach, które posiadają niewiele faktur do zaksięgowania i zatrudniają tylko jednego lub niezbędną garstkę pracowników. Oprogramowanie (kliknij i zobacz koniecznie – programy cad cam GMSystem) do księgowania. W księgarniach można kupić specjalne druki, na których można odręcznie wpisywać sumy. Taka metoda prowadzenia księgowości bywa oczywiście przestarzała, ale świetnie nadaje się dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rachunkowością. W taki sposób każdy uczeń (matura z informatyki 2022) będzie mógł poznać wszystkie księgowe kruczki od podszewki.Mała księgowość może być prowadzona przy użyciu powszechnie sprzedawanych aplikacji komputerowych, które instaluje się na dysku firmowego komputera.

Oprogramowanie do księgowania

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Takie programy wymagają jednak tak podstawowej znajomości zasad obowiązujących w rachunkowości, jak i minimalnej biegłości w obsłudze aplikacji. Warto tutaj wspomnieć, że rzadko kto ma czas na kilkumiesięczną naukę – na szczęście rzeczone umiejętności można szybko zdobyć. Kto jednakże nie ma czasu ani ochoty na wydawanie potrzebnych przecież pieniędzy, jest w stanie poszukać obiecującego dla siebie rozwiązania.Jednym z nich bywa księgowość internetowa. Proponowane programy są niezwykle intuicyjne w obsłudze, dostępne przez internet, czyli z każdego miejsca na świecie. Zobacz więcej na stronie:

Poza tym użytkownicy mają zagwarantowaną pomoc znawców, co w obliczu co rusz zmieniającego się prawa nie bywa bez znaczenia. Można więc podkreślić, że księgowość internetowa staje się bardzo obiecującym rozwiązaniem, z którego może skorzystać każdy usługodawca.