Metoda na odprężenie

przez | 5 kwietnia 2022
Zaczynając od poniedziałku do piątku realizujemy pracę zawodową. Całymi dniami obsługujemy klientów, załatwiamy sprawy rozmaite „na teraz”. Napięcie wzrasta. Jeśli jeszcze dołożymy do tego fakt, iż nasi współpracownicy również podlegają nie mniejszemu stresowi, to w podobnej sytuacji o konflikt bardzo łatwo.

gracze

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Do spięcia może doprowadzić choćby odwrócony garnuszek czy stracony spinacz. Co więc uczynić aby obniżyć poziom stresu? Niezłym rozwiązaniem może być w owej sytuacji tzw. gra przeglądarkowa w którą możemy zagrać podczas przerwy albo popołudniami odpoczywając we własnym mieszkaniu. Możemy na przykład w jednej z tychże gier wcielić się w farmera uprawiającego pole, handlującego jęczmieniem lub dojącego krowy. To pomysł dla tych bardziej pokojowo usposobionych do życia. Dla nich rekomenduję niezwykle modną grę – Wiejskie życie . Gdy zaś nasza frustracja jest trochę większa czy zwyczajnie posiadamy zbiór dzieł na temat Antyku (bowiem nadzwyczaj interesują nas zamierzchłe czasy) możemy zagrać w grę osadzoną w realiach Starożytności.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.lemans.pl/dla-dzieci/), która także Cię zaciekawi. Znajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu problematyce.

Możemy wcielić się wtedy w rolę Cezara i kierujemy starożytnym miastem czy w wypadku Forge of empires (zacznij grać), transferujemy się do Europy feudalnej, wcielamy się w królewicza i dysponujemy grodem. Nie jest to jak mogłoby się wydawać prosta rozgrywka dla wyrostków, gdyż by rozgrywka była satysfakcjonująca trzeba posłużyć się wiedzą z obszaru ekonomii.

rozrywka
Trzeba również niczym w szachach przewidzieć co wymyśli współzawodnik, a naszym konkurentem nie jest pecet tylko żywy człowiek. Maszyna licząca spełnia w tym przypadku tylko rolę ciekawej planszy do gry ale pionki przesuwają gracze. Tym graczom natomiast którzy dotąd nie przebywali w szpitalu a chcą skosztować szpitalnego życia (nie zupełnie poważnie) rekomenduję Kapi hospital. To gra symulacyjna na przeglądarkę w jakiej w roli dyrektora i właściciela szpitala leczysz swych pacjentów oraz wznosisz nowe gabinety zabiegowe a niezwykłe terapie wywołują dużo zabawy w sali chorych. Rodzajów gier przeglądarkowych jest cała masa, są wśród nich: gry akcji, gry ekonomiczne, fantasy, logiczne, RPG, sportowe, strategiczne i wiele innych, toteż z pewnością każdy znajdzie swoją ulubioną, a w rozważnej dozie stanowią one doskonałe zajęcie odprężające.