Własna pasja to szansa na bardziej szczęśliwe życie. Spróbujmy w sobie odnaleźć pasję

przez | 22 lutego 2022
Jak niekiedy podają najnowsze odkrycia oddawanie się pasji to recepta na bardziej interesujące życie. To chyba nie powinno dziwić, lecz w pierwszej kolejnościpowinniśmy zadać sobie pytanie, czym wspomniane zjawisko jest. Pasja to stan umysłu, specyficzna potrzeba zbierania pewnych rzeczy, tworzenia kolekcji, interesowania się jakimś zjawiskiem. Badacze nie są zgodni z czego to wynika. Być może pragniemy, żeby nasze życie było bardziej ciekawe, a może po prostu bez ulubionego zajęcia nie jesteśmy osobami za jakie się uważamy.

zdjęcia nad morzem

Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com
duża liczba osób uprawia na przykład fotografią. Zdecydowana większość robi to niezawodowo, ale nie oznacza to, że po macoszemu. Stoi za tym prawdziwa pasja. Fotografia to sposób prezentowania rzeczywistości, a każdy robi to tak jak widzi. Fotografia zrobiona przez jedną osobę będzie zupełne inne niż zrobiona przez drugą. Technikafotografowania i temat zdjęć to sprawa zgodna z indywidualnymi upodobaniami. Jedna osoba preferować będzie fotografowanie przyrody, druga zaś ludzi. Nie ma też jedynego i skutecznego sposobu na takie zdjęcia, o których można powiedzieć, że jest w nich większa pasja. A w tym miejscu znajdują się rzeczy przydatne każdemu fotografowi: .

Możemy oczywiście stwierdzić, że dane zdjęcie jest lepsze pod kątem technicznym (zobacz: ), gdyż zależy to od tego, na jakim jesteśmy etapie nauki. Nie można zaś stwierdzić, że gorsze zdjęcie to brak zaangażowania i brak pasji. Często zdjęcia słabsze pod względem jakości, dodatkowo zrobione telefonem komórkowym tudzież smartfonem, to prawdziwe perełki. Wiadomym jest, że najlepsze to te zdjęcia, za którymi kryje się jakaś historia. Tak samo, jak najczęściej zapamiętujemy filmy uniwersalne, które zapadają nam w pamięć, z którym możemy się utożsamić, identycznie jest ze zdjęciami|. Niektóre zdjęcia są cenniejsze niż tysiąc słów.

Właściwie to przy większości fotografii słowa są zbędne, gdyż tylko mogą zaburzyć odbiór, zaburzyć to, co naprawdę czujemy i dostrzegamy na oglądanym zdjęciu. A zdjęcia uniwersalne trafiają do dużej grupy ludzi, nie trzeba do nich nic dopowiadać, ważne, że wywołują emocje, bulwersują czy coś uświadamiają. Taka pasja potrafi sprawić ze wielu ludzi złapie jej bakcyla, więc dla takiej pasji warto żyć.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to poznaj ten unikalny serwis www (http://galerialucznik.pl/pl/blog/jaka-maszyne-do-szycia-wybrac-1534421662.html). Znajdziesz tam informacje, które okażą się dla Ciebie wartościowe.

Warto robić zdjęcia, które poruszą miliony.