Warto posiadać swoje hobby. To najbardziej korzystny sposób na ciekawe życie, to również dobre, żeby przerwać szarzyznę życia

przez | 7 października 2021
Życie nie musi być wcale nudne i bezbarwne. Czasami do szczęście potrzeba bardzo niewiele, żeby było lepiej i znacznie bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie jest zmieniane przez innych, niekiedy dzieje się tak, jak zmieniamy pracę lub mieszkanie. Emigracja do innego kraju również może mieć większy wpływ na nasze życie. Czasem dobrym pomysłem jest przygarnięcie jakiegoś zwierzaka: psa albo kota. Najlepszy sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.

bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Ten sposób to znalezienie swojego hobby. Czyż z jednej strony nie jest banalnie proste. No bo co to, jest przecież tak dużo opcji, jak na przykład .

Nie możemy zezwolić na to, byś nie uświadczył wszelkich newsów na podobny temat. Zapraszamy więc do nowego artykułu. Tam oczekuje na Ciebie kompleksowa wiadomość (https://lemans.pl/).

Zaraz jednak pojawiają się uzasadnione wątpliwości – jakie hobby będzie najlepsze? No więc jak to będzie? Trudno, czy łatwo? Łatwej odpowiedzi na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś chcąc odnaleźć hobby sprawdzić, kim jesteśmy, musimy poznać siebie. Niektórym takie postawienie sprawy może się wydawać dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

To oczywiście uproszczenie sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy mogli się konkretnie określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, jak znamy swoje zalety, a tym bardziej te słabsze, bo wtedy mamy większy dystans do siebie, lecz wiele osób tak naprawdę nigdy nie zwraca zbyt bacznej uwagi na inny aspekt: swoje wnętrze. A jest ono ogromnie bogate, nigdy zaś nie pozostaje obojętne (przykładowo lubimy zwierzęta: odpowiednie odżywki i witaminy dla psów). Mamy przecież pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które warunkują nasze decyzje, także to w zakresie hobby. Tak więc, jeśli będziemy zastanawiać się, jakie hobby jest dla nas najlepszą opcją, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie potwierdzająca będzie można przystąpić do pełnego wyzwań planu budowania swojego zainteresowania. Niektórzy maja lepiej, bo hobby posiadają od zawsze. Może zarazili się nim we wczesnym wieku albo mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą rozglądać się za tym, a czy znajdą, to zależy od tego, czy dobrze siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zajrzeć w głąb siebie w poszukiwaniu swojej własnej osobowości?